Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2364

Tylieji

A Csendesek
Režisierius: Ricky Rijneke

Vengrija, Nyderlandai, Drama, 2013 m., 97 min., vengrų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16
Jauna moteris Čila (akt. Orsi Tóth) ir jos mažasis broliukas Ištis (akt. Fatih Dervisoglu) keliauja Vengrijoje, norėdami atrasti geresnį gyvenimą. Vieną dieną Čila pabunda sudaužytoje mašinoje kažkur vidury laukų, nesuprasdama, kur dingo Ištis. Nusiminusi, vieniša ir paskendusi tyloje Čila išvyksta krovininiu laivu į Vakarų Europą. Ji bėga iš gimtinės ir nuo savo praeities į abejingą ir vienišą gyvenimą, siekdama ištesėti savo broliui duotą pažadą. Bet pasaulis, kurį ji paliko, neleis taip lengvai pabėgti. „Tylieji“ – tai vizualiai kerinti kelionė po psichologines gelmes, kur žodžiai užleidžia pirmenybę egzistencinio žavesio kupinai muzikai ir vaizdams, atitinkantiems vidinę pagrindinės veikėjos būseną.
 
Apdovanojimai:
 
2013 m. – Geriausio operatoriaus darbo ir geriausio antraeilio vaidmens apdovanojimai Europos kino festivalyje Lečėje (Italija).
 
Apie režisierę:
 
Ricky Rijneke gimė 1982 m. Roterdame, Nyderlanduose. Su pagyrimu baigė Europos medijų meno magistrantūros studijas. Ji yra ne tik kino režisierė, bet ir scenaristė, redaktorė, fotografė, grafikos dizainerė bei prodiuserė. „Tylieji“ – pirmasis režisierės pilnametražis filmas, kuriame ji toliau plėtoja pirmojo savo trumpametražio filmo – „Ving – žuvis, kuri atsikalbinėjo“ (Wing, the Fish That Talked Back, 2007) – temą ir tyrinėja žmonių, nerandančių pasaulyje sau vietos, todėl susikuriančių savo įsivaizduojamą visatą, istorijas. Filmas „Ving – žuvis kuri atsikalbinėjo“ pelnė tarptautinį pripažinimą daugiau nei penkiasdešimtyje tarptautinių kino festivalių (Gento, San Francisko, Hamburgo, Denverio, Bilbao, Toronto, Roterdamo ir kt.) bei buvo parodytas Kanų kino festivalio (Prancūzija) trumpametražių filmų programoje.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Ricky Rijneke

Operatorius: Gergely Pohárnok, Jean-Paul de Zaeytijd

Muzika: Andrey Dergatchev

Vaidina: Orsi Tóth, Fatih Dervisoglu, Roland Rába