Į pradžią

Antroji Tarptautinio Kauno kino festivalio diena: atsiliepimai ir pokalbiai

repository_misc/news//mfile_386
2013-10-02

Antroji Tarptautinio Kauno kino festivalio diena buvo kontrastinga. Dieną pradėjo vieno įtakingiausių ir seniausių Prancūzijos kino leidinių „Cahiers du Cinema“ kino kritiko Arielio Schweitzerio paskaita, privertusia prisiminti kino istoriją ir susimąstyti apie moralę, etikos ir estetikos ryšį kine bei esmines paties kino idėjas. Po paskaitos sekė trumpas pokalbis apie kino ir kino kritikos pokyčius.


Vakare į Romuvą žmones sukvietė Romo Zabarausko naujoji juosta „Streikas“. Nors jaunų kūrėjų entuziazmas ir yra sveikintinas bei teigiamas reiškinys Lietuvos kino pasaulyje, tačiau kol kas sunku pasakyti ar po 23-ejų metų režisieriaus forma slypi turinys ir gelmė, ar „Streike“ regimas fasadas yra viskas, ką jis gali pasiūlyti. Tad šiandien yra būtina kritiškai pažvelgti į šį darbą ir paklausti ar tai JAU yra tas jaunojo režisieriaus filmas, kuris turi išliekamąją vertę ir ateityje bus rodomas retrospektyvose taip, kaip šiandien rodomi rinktiniai prancūzų filmai „Cahiers du Cinema“ kino kritiko Arielio Schweitzerio atvežtoje programoje „Po naujosios bangos“.
 
Kviečiame skaityti ir žiūrėti:
 
Pokalbis su Arieliu Schweitzeriu

Kalbino: Saulius Kovalskas
 
Arielis Schweitzeris nuo 2004-ųjų metų dirba vieno įtakingiausių ir seniausių Prancūzijos kino leidinių „Cahiers du Cinema“ kino kritiku. Remdamiesi laiko patikrintomis idėjomis ir žengdami koja kojon su kino kaita, „Cahiers du Cinema“ autoriai drąsiai gina išliekamąją vertę turintį kiną, bet vos tik pastebėję, kad originalumu stebinę režisieriai nustoja kūrę ir pradeda kartotis, nesibijo viešai juos pasmerkti. „Cahiers du Cinema“ - leidinys, kuris net jeigu šiandien ir nebeturi tokios kolosalios įtakos kino industrijos pasauliui, vis vien ir toliau pirmasis dalinasi savo įžvalgomis, taip padėdamas dedikuotiems kino mylėtojams atsirinkti ir atskirti gerą kiną nuo blogo kino.
 
 
Streikas
 
Autorė: Gabrielė Damanskytė
 
Kas yra „The new cool“? Jaunatviškos dvasios ir smalsumo žmogus linkęs šito pasiklausti draugų, knygų, autoritetų ar Dievo. Šiuo atveju, žiūrovai atėję į kino teatrą patiki klausimą jaunam 23-ejų metų kino režisieriui Romui Zabarauskui.

 
Pokalbis su Romu Zabarausku
 
Kalbino: Gabrielė Damanskytė
 
„Man įdomu kurti kiną, įdomi kino forma. Dramos forma leidžia diskutuoti apie kažkokią temą, man nepatinka, kai filmas pasako, kad tu turi galvoti TAI. Man patinka, kai drama leidžia apgalvoti iš skirtingų pusių, tarsi aptarti temą“.