Į pradžią

Atsiliepimai: „Piramidos vaiduoklis“ ir „Lorė“

repository_misc/news//mfile_379
2013-09-28

Kviečiame skaityti Kino kritikos dirbtuvių dalyvių atsiliepimus apie festivalyje matytus filmus.

Tarptautinis Kauno kino festivalis prasidėjo ir tenka pripažinti, kad šūkis „Kaune kaip kine“ puikiai nusakomiesto nuotaikas. Nuo šio fakto niekur nepabėgsi ir kartais atrodo, kad vienintele išeitimi tampa išsigelbėjimo ieškojimas kino salėse. Ar tai su „muzikuojančiais archeologais“ ieškant „Piramidos vaiduoklio“, ar tai išgyvenant holokausto baisumus jau ne rėžimo priešininkų, bet nacių vaikų akimis filme „Lorė“.
Jau pirmąjį vakarą tapo aišku, kad kine galioja kiek kitokie dėsniai nei Kaune. Juos suprasti ir aprašyti stengsis aštuonių jaunų kino žurnalistų komanda. Kviečiame skaityti pirmuosius jų potyrius:

Piramidos vaiduoklis

Autorė: Aistė Mišinytė

Režisierius Andreas Koefoed sukūrė giesmę miestui-palimpsestui, kurio kūnas buvo daugelį kartų perrašomas. Piramida, švedų kalnakasių gyvenvietė, tapusi tarybiniu utopiniu projektu, dabar virto tylos ir vienatvės bažnyčia. Ją prakalbinti ėmėsi danų grupė „Efterklang“, leidusi vėl suskambėti mediniams grindiniams, džergžti angliakasių vagonėliams, šiurenti ligos istorijoms...
SKAITYTI DAUGIAU http://kaunasiff.wordpress.com/2013/09/26/piramidos-vaiduoklis/


Lorė

Autorė: Vaiva Rykštaitė

Heil Hitler! – mergaitė pasisveikina su kaimiečiu. Ji dar nežino, kad nuo šiol šitas gestas visiems laikams tapo smerktinu. Hitleris mirė. Šioje juostoje į antrojo pasaulinio karo ir genocido tematiką žvelgiama vokiečių karininko šeimos akimis. Kaltės jausmo čia nėra, tik bausmės, kurių netrukus sulaukia SS tarnavę sutuoktiniai.
SKAITYTI DAUGIAU http://kaunasiff.wordpress.com/2013/09/27/lore/