Į pradžią

Kauno kino festivalio klubas. Babak Najafi filmas „Sebė“

repository_misc/news//mfile_342
2013-01-28

Kauno kino festivalis nieko nelaukia ir sausio 30 d. 18 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27) dovanoja dar vieną gero kino seansą kauniečiams. Susipažinę su lenkišku magiškuoju realizmu, šį kartą nersime į kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ pasiūlytą filmą „Sebė“(2010m.)

Švedų režisieriaus Babak Najafi norėjo sukurti antiintelektualų filmą, panašiai kaip jo mėgstami režisieriai F.Akinas ir A.G. Iñárritu. Anot kūrėjo, jų filmai nėra per sunkūs, intelektualinis svoris neužgožia idėjų ir jausmų, tačiau kartu jie neskirti plačiosioms masėms.

Paties B.Najafi filmas - apie penkiolikmetį Sebę, kuris mažame bute gyvena kartu su laikraščių išnešiotoja dirbančia mama Eva.Sebė nepažįsta savo tėvo, tačiau Evai jis yra gyvas jos buvusio vyro paveikslas, primenantis praeities klaidas ir keliantis įtampą. Mokykloje Sebei reikalai klostosi ne ką geriau – jis kenčia bendraklasių patyčias. Vienintelė vieta, kur paauglys gali pasislėpti ir daryti ką nori, yra metalo atliekų aikštelė. Joje atsiskleidžia Sebės kaip išradėjo gabumai – iš nereikalingų daiktų jis konstruoja įvairius prietaisus. Vaikinas išlieja savo širdies skaudulius priversdamas niekam nereikalingas detales judėti, sukti arba net sprogti...

Filmas švedų kalba, su lietuviškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.