Į pradžią

Kauno kino festivalio klubas. Feliks Falk filmas „Joana“

repository_misc/news//mfile_345
2013-02-07

Tarptautinis Kauno kino festivalis su gera enegija Lietuvos kino teatruose suka juostas „Medžioklė“, „Krulikas“ ir „Tabu“. Tuo pačiu metu jau įsibėgėjęs kino klubas vėl kviečia ištikimiausius festivalio gerbėjus į seansą. Vasario 12 d. 18 val. VDU menų galerijoje „101“ žiūrėsime festivalio partnerio, Lenkijos kultūros instituto, dovanotą filmą „Joana“ (2010m.).

„Mano filmai portretuoja fragmentišką pasaulį, kuriame žmonės kamuoja vieni kitus. Pasaulį, kuriame nėra vietos silpnumui,“ – savo kinematografinę kalbą trumpai apibūdina filmo režisierius Feliks Falk.

„Joana“ – dar vienas obsesiškai besisukančio ir kasdieną aukų reikalaujančio pasaulio atspindys. Istorija apie fronte žuvusio vyro gedinčią moterį, kuri savo namuose priglaudžia pasimetusią žydų mergaitę. Moters paslaptis netrukus išaiškinama, ir paraku dvelkiantis okupacinio laikotarpio oras prisipildo baimės, širdgėlos ir pasiaukojimo kvapo. Ketindama apsaugoti vaiką, geradarė pasiruošusi su vokiečiu karininku pasidalinti visa savo esybe. Bet ar yra kaina, kurios nesumokėtum, siekadamas išsaugoti kito žmogaus gyvybę?

Gdynės kino festivalyje filmas buvo apdovanotas už geriausią režisūrą, scenarijų, kostiumus ir grimą, Maskvos kino festivalyje pelnė žurnalistų ir Rusijos kino klubų skiriamus apdovanojimus.

Filmas lenkų kalba su angliškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Organizatorius: Tarptautinis Kauno kino festivalis
Partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Vytauto Didžiojo universitetas