Į pradžią

Kauno kino festivalio uždaryme Oskarui nominuotą filmą pristatys režisierė Nana Ekvitimishvili

repository_misc/news//mfile_389
2013-10-04

Šeštadienį 19 val. Tarptautinio Kauno kino festivalio uždarymo proga bus parodyta gruziniškas filmas, nominuotas „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje - „Pačiame žydėjime“. Pristatyti filmo į Kauno „Romuvos“ kino teatrą atvyks ir gruzinų režisierė Nana Ekvitimishvili.

„Šeštadienį laukia dviguba šventė. Septintojo Tarptautinio Kauno kino festivalio uždarymo renginyje neseniai paskelbtos Oskaro nominacijos proga sveikinsime renginio viešnią, filmo „Pačiame žydėjime” autorę Naną Ekvitimishvili, – sako festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė. – Apie dešimtojo dešimtmečio Tbilisį pasakojantis filmas netikėtai ir labai artimai primena mūsų pačių  gana nesenas patirtis, kai griuvus Sovietų Sąjungai ir primestinei tvarkai per naktį virtus chaosu, žmonės neturėjo kito pasirinkimo – tik toliau gyventi, nepaisant aplink sukerojusių banditų gaujų, reketo ir įvairaus plauko aferistų. Filmas puikiai perteikia pažįstamas politinės suirutės įtampas ir tai, kaip skirtingos kartos su jomis susiduria. Žaviuosi tiek Nanos Kvitimishvili bei Simono Grosso, tiek ir jaunųjų aktorių talentu. Pripažinsiu, kad šis stiprus autobiografinis debiutas mane asmeniškai mintimis nukėlė į tų laikų Kauno Aleksoto rajoną... kuomet kaimynų paaugliai žaisdavo su tikrais ginklais, o aplinkiniai suaugusieji buvo sutrikę ir bejėgiai...”

„Pačiame žydėjime“ šiemet kino festivaliuose pelnė ne vieną prestižišką apdovanojimą. Nanos Ekvitimishvili ir bendraautoriaus Simono Grosso filmas „Pačiame žydėjime“ šiemet buvo pastebėtas ir puikiai įvertintas daugelyje kino festivalių. Jam įteiktas „Mėlynojo angelo“ apdovanojimas Meninio kino festivalyje (Trenčianskė Teplicė, Slovakija), C.I.C.A.E. apdovanojimas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija), FIPRESCI ir „Auksinio fenikso“ apdovanojimai Tarptautiniame Hong Kongo kino festivalyje (Kinija), Komisijos apdovanojimas Paryžiaus kino festivalyje (Prancūzija).