Į pradžią

Kauno kino festivalio žiūrovai iš kino išeis ne tuščiomis

repository_misc/news//mfile_370
2013-09-19

Po savaitės, rugsėjo 25 dieną, seniausiame Lietuvos kino teatre „Romuva“ prasidės septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis. Atidarymo filmas - australų režisierės Cate Shortland drama apie vokiškuosius „vilko vaikus“. Vizualiai bei emociškai užburianti „Lorė“ pasakoja apie Antrąjį pasaulinį karą pralaimėjusių nacių vaikų pastangas išlikti, apie ideologijų kaitą ir žmogiškumo kainą. Šiųmečio festivalio programose svarbią vietą užima prancūziškas kinas bei jauni kūrėjai, tradiciškai laukiama nemažai svečių iš kino pasaulio.

„Kauno kino festivalis daug dėmesio skiria menams ir kūrėjams. Todėl nuosekliai pristatome specialias muzikos ir menų programas, taip pat šalia jau gerai žinomų vardų rodome ir įdomių debiutuojančių autorių kūrinius. Šiemet kviečiu nepraleisti Norvegijoje studijuojančios Emilijos Škarnulytės filmų. Naujausias jos filmas „Aldona“ buvo parodytas prestižiniame Oberhauzeno kino festivalyje, - sakė festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė. – Taip pat pristatysime provokuojančių  švedų kūrėjos Ninjos Thyberg filmų programą „Žvilgsnis ir kūnas“.
 
„Labai vertiname bendradarbiavimą su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu, nes randame daug bendrų vertybių, puoselėjame tą pačią misiją. Smagu, kad jau nuo 2007-jų „Romuva“ tapo neatsiejama festivalio dalimi – mūsų miestą reprezentuojantis kino festivalis gyvuoja gilias tradicijas turinčioje Kauno kino erdvėje, - sakė kino teatro „Romuva“ direktorė Sigita Mikalauskienė. - Kinas, kurį galime pamatyti šiame festivalyje, yra ypatingas: atėjęs pasižiūrėti filmo neišeini tuščiomis, kažką iš jo išsineši.“
 
Jai pritarė Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas: „Nekomercinis kinas, kokį rodo Kauno kino festivalis, pasižymi tuo, kad duoda daug širdžiai ir protui, nereikalaudamas daug iš piniginės.“ A. Vilčinskas išdavė, kad šių metų Kauno kino festivalio kredo „Kaune kaip kine“ iš pradžių sukėlė sumaišties miesto savivaldybėje: „Tarp kolegų šių metų festivalio šūkis sukėlė tikrą audrą – juk jis gali būti labai įvairiai interpretuojamas. Tačiau pasvarstę šią idėją pamatėme kaip postūmį kurti savo miestą tokį, kokį norime jį matyti.“
 
Tarptautinis Kauno kino festivalis ne tik rengia filmų seansus, bet ir susitikimus su kino profesionalais. Jau antrąją festivalio dieną prancūzų kino retrospektyvą „Po Naujosios bangos“ pristatys vienas iš šios programos sudarytojų, legendinio prancūzų kino žurnalo „Cahiers du Cinema“ autorius Arielis Schweitzeris.
 
Rugsėjo 27–29 d. Kaune viešės kanadietis režisierius ir prodiuseris Denisas Côté. Su žiūrovais jis susitiks po savo filmų „Bestiariumas“ ir „Vik ir Flo pamatė lokį“ seansų bei dalyvaus pokalbyje su kino teoretiku Luku Brašiškiu.
 
Festivalyje įvyks europinė dokumentinio filmo „Vienišas keleivis“ premjera. Ją pristatys pati filmo režisierė, bulgarė Ralitza Dimitrova. Kita viešnia – gruzinų režisierė Nana Ekvitimishvili, atvešianti savo filmą apie dešimto dešimtmečio Gruziją „Pačiame žydėjime“.
 
Spalio 5 d. po filmo „Terra“ seanso numatomas dar vienas įkvepiantis pašnekesys su juostos kūrėju šveicaru režisieriumi Kevinu Merzu. Šveicarijos Werneriu Herzogu vadinamas režisierius Kaune taip pat surengs kūrybines dirbtuves. Apie visus festivalio svečius bus galima sužinoti interneto svetainėje www.kinofestivalis.lt.
 
Septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks 2013 m. rugsėjo 25–spalio 6 d. Kaune. Vilniuje festivalis svečiuosis spalio 2–13 d., Panevėžyje – spalio 11–13 d., Klaipėdoje spalio 18–20 d., Šiauliuose – spalio 18–20 d. Daugiau informacijos www.kinofestivalis.lt.