Į pradžią

Kauno kino festivalyje vieši Kanados režisierius ir kino kritikas Denis Côté

repository_misc/news//mfile_376
2013-09-26

Vienu įdomiausių Kanados režisieriumi kritikų vadinamas Denis Côté Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pristatys du savo filmus. D. Côté su kino žiūrovais susitiks rugsėjo 28 d. 17 val. ir kartu su kino teoretiku Luku Brašiškiu pakvies pašnekesiui apie savo kūrybą tema „Gyvūnai, žmogus ir kino ekranas“.

Pažintį su šiuo autoriumi bus galima pagilinti filmų seansuose kino teatre „Romuva“ rugsėjo 27 d. 19 val., o 28 d. ir 29 d. 18.30., kur bus rodomas  autoriaus kūrinys „Bestiariumas“ (pranc. Bestiaire, 2012) bei naujausia vaidybinė drama „Vik ir Flo pamatė lokį“ (pranc. Vic + Flo ont vu un ours, 2013), pristatyta 63-iajame Berlyno kino festivalyje bei įvertinta Alfredo Bauerio prizu už inovatyvumą. Po peržiūrų numatomos klausimų-atsakymų su autoriumi sesijos (renginius moderuoja kinoteoretikas Lukas Brašiškis).

„Smagu, kad festivalyje gausu pasaulinio lygio kino profesionalų. Denis Côté – vienas tokių. Pasaulio kino kritikai jį vadina vizionieriumi ir ypač vertina dėl originalaus požiūrio.  Tai – vienas savičiausių šiuolaikinio Kanados kino autorių, kurio kūryba pasižymi naujų požiūrio taškų paieška, minimalizmu, koncentracija į veikėją ir stipriu emociniu užtaisu. “, – sako kino teoretikas L. Brašiškis.

Režisierius ir prodiuseris D.  Côté (g. 1973 m.) baigė menų ir kino studijas, dirbo radijo laidų vedėju ir kino kritiku kultūros  žurnale, buvo Kvebeko filmų kritikų asociacijos viceprezidentas. Yra sukūręs keliolika trumpo metro bei aštuonis ilgametražius filmus.

Debiutinis pilnametražis autoriaus filmas apdovanotas prestižiniame Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija). Lokarne pripažinimo sulaukė ir kiti du jo filmai, pelnę „Sidabrinius leopardus“ už geriausią režisūrą.

Tarptautiniame Kauno kino festivalyje rodomas „Bestiariumas“ – tai  kelionė į dvigubą zoologijos sodą, kur žmonės ir gyvūnai atsiduria akistatoje vieni su kitais. Įtaigus filmas  „Vik ir Flo pamatė lokį“ su Denis'iui Côté būdinga aštria ironija pasakoja iš pažiūros ramioje Kanados provincijoje vykstančią neeilinę intriguojančią dramą.