Į pradžią

Kino įrangos trūkumas Kauno kino teatruose - kliūtis supažindinti su pilna festivalio programa

repository_misc/news//mfile_382
2013-09-29

Penkis svarbius Tarptautinio Kauno kino festivalio programos filmus galės pamatyti tik sostinės žiūrovai. Festivalio programą rodančios kino salės Kaune neturi techninių galimybių rodyti filmų, kurių kopijos yra išleistos skaitmeniniame DCP (Digital Cinema Package) formate.

„Kai kurių festivalio programos filmų kopijos yra išleistos tik skaitmeniniu DCP formatu. Platintojams šis formatas yra, ko gero, priimtiniausias dėl savo saugumo. Labai gaila, kad arthauzinį kiną rodančios Kauno kino salės neturi įdiegtos skaitmeninės kino rodymo įrangos, o dėl šių aplinkybių žiūrovai netenka galimybės išvysti pilnos festivalio programos. Žinome, kad pirmasis arthauzinių Lietuvos kino teatrų skaitmeninimo etapas jau įvyko, jo metu buvo įdiegta DCP rodymo aparatūra “Skalvijos” kino centre Vilniuje, viliamės, kad kitais metais Kultūros ministerijos fondams remiant, atsinaujins ir seniausias, vienintelis Kauno mieste šiuo metu veikiantis arthauzinis kino teatras – “Romuva” “, – sako Tarptautinio Kauno kino festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė.
 
Festivalis informuoja, jog į šiuos filmus žiūrovai bus pakviesti tik Vilniuje:  
„Frances Ha“ (rež. Noah Baumbach, JAV, 2012), 
„Michaelis Hanekė. Profesija: režisierius“ (rež. Yves Montmayeur, Austrija, Prancūzija, 2013), 
„Mikelandželo aistra“ (rež. Esteban Larrain, Čilė, Prancūzija, Argentina, Vokietija, 2012), 
„Plūduriuojantys dangoraižiai“ (rež. Tomasz Wasilewski, Lenkija, 2013), 
„Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo“ (rež. Danis Tanović, Bosnija ir Hercegovina, Prancūzija, Slovėnija, Italija, 2013).