Į pradžią

Kino žurnalistikos dirbtuvių dalyvių įspūdžiai - tęsinys

repository_misc/news//mfile_392
2013-10-04

Trečiosios festivalio dienos filmų herojai buvo priversti kentėti. Tądien rodytų juostų režisieriai statė savo personažus į tiek fiziškai, tiek emociškai ekstremalias situacijas, kuriose veikėjams nelikdavo jokio kito pasirinkimo kaip tik veikti ir stebinti, o kartais ir šokiruoti žiūrovus savo poelgių pasekmėmis.

Pagrindinis klausimas išlieka toks pats: kodėl? Kodėl režisieriai kuria tokias situacijas, kuriose veikėjai negailestingai gniuždomi? „Naktis“, „Vik ir Flo pamatė lokį“ bei „Vardan...“ – visi trys filmai pateikia skirtingus atsakymus į šį klausimą, o tuo tarpu dokumentikoje „Ligoti paukščiai neišgyvena“ jau ne personažai, bet pati kūrybinė komanda ieško būdų išgyventi, o gal tiesiog gyventi.
Kviečiame skaityti:

Naktis

Autorė: Vaiva Rykštaitė

Naktis. Arba diena, kuri niekada neišaušta. Nes visą laiką čia tvyro prieblanda – miško, kambario, lietaus. Bičiulių būrys – trys vaikinai ir trys merginos blaškosi po tą mišką ir kartais vis susitinka name – pavalgyti, pasikalbėti ar pasiklausyti keistų garsų įrašų… Tačiau čia matomas ne fizinis, bet emocinis jaunuolių blaškymasis. Nusižudžiusio draugo gedulas virstantis jų pačių egzistenciniu nerimu.
Skaityti daugiau>>

Vik ir Flo pamatė lokį

Autorius: Saulius Kovalskas

Į intriguojančią fabulą įvilktas kino kalbos eksperimentas, kuris nors ir nepaveiks jausmiškai, bet tikrai nustebins kruopščiai iš skirtingų žanrų parinktų elementų sinteze.
Skaityti daugiau>>

Ligoti paukščiai neišgyvena

Autorė: Rūta Pužaitė

Pirmasis dokumentinis amerikiečių rašytojo ir režisieriaus NicholasoFacklerio filmas žiūrovą kviečia kartu leistis į kelionę po Edenu vadinamas džiungles Gabone, Afrikoje. Būtent šiuose tankiuose, civilizuoto žmogaus nepalytėtuose tropiniuose miškuose auga legendomis ir mitais apipintas vienas stipriausių psichotropinių augalų žemėje – iboga, pokalbiams su begalybe žmogų išsiunčiantis net trims dienoms, tačiau, manoma, galintis išgydyti visas priklausomybes.
Skaityti daugiau>>

Vardan...

Autorė: Vaiva Rykštaitė

Filmas visų pirma yra nuostabi kunigystės demistifikacija – Tėvas Adamas kepa bulves, maudosi, vartosi negalėdamas užmigti, prisigeria, skambina guostis seseriai. Intymus žiūrovo santykis sukunigo buitimi padeda suprasti ir priimti jo žmogiškumą pirmiau nei pareigą bažnyčiai.
Skaityti daugiau>>