Į pradžią

Papildomas filmo „Kompiuteriniai šachmatai“ seansas - spalio 5

repository_misc/news//mfile_388
2013-10-03

Šį savaitgalį Kaune įvyks papildomas režisieriaus Andrew Bujalski filmo „Kompiuteriniai šachmatai“ seansas. Filmas bus parodytas spalio 5 dieną 13 val. VDU didžiojoje salėje.

Režisieriaus Andrew Bujalski juosta „Kompiuteriniai šachmatai“ – tai ironiška, filosofiška, bet kartu nuoširdi ir išties juokinga kelionė laiku. Filmoveiksmas vyksta apie 1980-uosius, kompiuterinių šachmatų programuotojų turnyro metu. Žiūrovai nukeliami į tą nostalgišką laikmetį, kai varžybos tarp technologijų ir žmogaus vis dar atrodė įmanomos. Čia susipažįstame su ekscentriškais genijais, apsėstais vizijos išmokyti metalinę dėžę nugalėti žmogų jo paties sukurtame žaidime ir taip padėti pamatus dirbtiniam intelektui, egzistuojančiam dabar ir dar egzistuosiančiam ateityje.

Andrew Bujalski gimė 1977 m. Bostone, Masačusetso valstijoje, JAV. Mokėsi kino Harvardo universiteto Vizualiųjų ir aplinkos studijų fakultete (JAV). Jis yra tituluojamas Amerikos nepriklausomo kino mublecore žanro krikštatėviu. A. Bujalski parašė ir režisavo filmus „Juokinga cha cha“ (Funny Ha Ha, 2002), „Abipusis pripažinimas“ (Mutual Appreciation, 2003) ir „Bičių vaškas“ (Beeswax, 2009), kurie jie pateko į dienraščio „New York Times“ kino kritikų sudarytus metų filmų dešimtukus. Be savo paties projektų, A. Bujalski dirba laisvai samdomu scenarijų rašytoju ir dėsto Bostono bei Teksaso universitetuose.