Į pradžią

Pasitikite Viduriniuosius Rytus „Veidrodžio ložėje“

repository_misc/news//mfile_346
2013-02-19

Vasario 21 dieną 17:30 val. kino centras „Garsas“ kino gurmanus kviečia į „Veidrodžio ložę“ ir siūlo pasinerti į daugybę apdovanojimų pelniusio režisieriaus Asghar Farhadi filmo „Išsiskyrimas“ („Jodaeiye Nader az Simin“, Iranas, 2011) herojų gyvenimą, o po filmo peržiūros - į diskusiją su kino kritiku ir Krikščioniškojo kino klubo įkūrėju Ramūnu Aušrotu.


Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Leila Hatami, Peyman Moadi, Shahab Hosseini, Sareh Bayat, Sarina Farhadi, Babak Karimi bei Ali-Asghar Shahbazi.
 
2011 m. vykusiame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje „Išsiskyrimas“ tapo pirmuoju Irano filmu, pelniusiu „Auksinio lokio“ apdovanojimą už geriausią kino juostą bei „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą geriausio aktoriaus ir aktorės kategorijose. „Išsiskyrimas“ taip pat pelnė geriausio filmo bei geriausio scenarijaus apdovanojimus Airijoje vykusiame Tarptautiniame Dublino kino festivalyje, buvo apdovanotas už geriausią filmą, geriausią operatoriaus darbą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, geriausią garso takelį ir geriausius antraplanius vaidmenis Irane vykusiame Tarptautiniame Fajr kino festivalyje. Be viso to, drama apdovanota „Auksinės arenos“ prizu už geriausią filmą Tarptautiniame Pulos kino festivalyje Kroatijoje, pelnė geriausio filmo apdovanojimus Tarptautiniame Sidnėjaus kino festivalyje Australijoje bei Tarptautiniame Jerevano kino festivalyje Armėnijoje.
 
Kino juosta, atskleidžianti vienos iraniečių šeimos gyvenimo dramą, pasako ir parodo daugiau, nei buvo galima tikėtis iš, rodos, gana lengvai nuspėjamo siužeto.
 
Jaudinantis filmas pasakoja apie sutuoktinių Nadero ir Siminos gyvenimą neramumų krečiamame Irane. Galvodama apie geresnes lavinimosi galimybes savo dukrai, moteris nori palikti šalį, tačiau Naderas su tuo nesutinka: jis jaučia pareigą rūpintis Alzheimerio liga sergančiu tėvu. Simina nenori nusileisti, tad pareikalauja skyrybų. Dilema tarp pareigos tėvui ir meilės dukteriai sukrečia darnų šeimos gyvenimą...
 
Istorija, kelianti klausimą apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes – meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą – nepaliks abejingo nei vieno žiūrovo.
 
Filmas „Išsiskyrimas“ kino centre „Garsas“ bus rodomas iki kovo pabaigos.