Į pradžią

Pirmą kartą Lietuvoje filmo premjera kine ir TV videonuomoje vienu metu - tiriama, kokią įtaką tai daro filmo žiūrimumui

2013-06-19

Nuo ketvirtadienio, birželio 20 dienos, Lietuva dalyvaus unikaliame tarptautiniame kino eksperimente, kai filmo „Viramundo“ premjera šalies kino salėse ir televizijos „Interaktyvioji GALA“ videonuomoje įvyks tą pačią dieną. Tokiu būdu norima išsiaiškinti, kaip keičiasi naujo filmo žiūrimumas, kai TV ar interneto videonuomoje jis pasirodo tuo pat metu kaip ir kino teatre.

Šio Europos kino kūrėjų inicijuoto eksperimento tikslas – skatinti naujus filmų platinimo modelius, pasiūlyti alternatyvą nusistovėjusiai praktikai, kai naujas filmas iš pradžių pristatomas tik kine, o tik po kurio laiko platinamas videonuomoje arba DVD formatu. Projekto iniciatoriai mano, kad galimybė naują filmą pristatyti kine ir skaitmeninėje erdvėje vienu metu būtų naudinga nekomercinio ir mažo biudžeto filmų kūrėjams – leistų surinkti daugiau pajamų.

Duomenys apie filmo „Viramundo“ peržiūrą videonuomoje ir kino teatruose, seansų skaičių, gautas pajamas bus lyginami su visų filmų ir, atskirai, su dokumentinių filmų lankomumu Lietuvos kino teatruose. Šiame eksperimente taip pat dalyvaus Lenkija, Didžioji Britanija, Portugalija, Prancūzija ir Liuksemburgas. Kiekvienos šalies situacija bus įvertinta atskirai, o tyrimo rezultatai bus pristatyti 2014 m. Kanų kino festivalyje.

„Mums, kaip filmų platintojams, svarbu, kad interaktyviosios televizijos galimybės filmui leistų pasiekti daugiau žiūrovų. Be to, eksperimentas padės atskleisti kino žiūrėjimo tendencijas. Įdomu, kur Lietuvos kino mėgėjai labiau linkę žiūrėti gerą kiną – kino salėje ar namie? Gali būti, kad rezultatai tiesiog patvirtins prielaidą, kad tai yra dvi skirtingos žmonių auditorijos. Remdamiesi jais, taip pat galėsime palyginti Lietuvos ir kitų šalių vartotojų įpročius,“ – sako Tarptautinio Kauno kino festivalio projektų koordinatorė Jūratė Lukošiūtė.

Oficialus filmo „Viramundo“ platintojas Lietuvoje Tarptautinis Kauno kino festivalis premjeros platinimo eksperimentui Lietuvoje partnere pasirinko interaktyviosios televizijos paslaugos teikėją TEO.

„Savo klientams norime pasiūlyti ir daugiau naujausių filmų, kurie dar tik pradedami rodyti kino salėse. Siekiame, kad filmų premjeros taptų prieinamos vartotojams ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir atokesnėse vietovėse, tačiau tam reikia keisti patį filmų platinimo modelį. Išmaniosios televizijos GALA videonuomos klientams galėtume pasiūlyti daugiau naujausių filmų tik jiems pasirodžius, tai būtų naudinga ir kino kūrėjams,“ – sako Nerijus Ivanauskas, TEO Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovas

„Viramundo“ – tai muzikinis dokumentinis filmas apie muzikos legendos, politinio aktyvisto, kažkada buvusio pirmojo juodaodžio Brazilijos kultūros ministro Gilberto Gilo kelionę po Brazilijos džiungles, aborigenų kaimus Australijoje, Pietų Afrikos Respublikos miestų kvartalus. Savo muzikine kelione šis legendinis atlikėjas skleidė savo viziją, kad kultūrų įvairovė, puoselėjamos tradicijos, skirtingų tautų tarpusavio ryšiai ir, žinoma, muzika, globaliame pasaulyje turi didelę galią.

Filmo „Viramundo“ premjera Lietuvoje įvyks birželio 20 dieną televizijos „Interaktyvioji GALA“ videonuomoje. Tai bus pirmas kartas, kai šios televizijos videonuomoje bus paskelbta filmo premjera. Tą pačią dieną šiuo filmu bus atidaroma kino teatro „Pasaka“ vasaros kino programa „Kinas po žvaigždėmis“. Birželio 21 d. filmas pradedamas rodyti kino teatre „Romuva“, Kaune. Panevėžyje filmas bus pristatytas per renginį „Kinas po atviru dangumi“, o vėliau šio filmo kino seansai vyks kino centre „Garsas“. Vasarą filmas taip pat bus rodomas Šiuolaikinio meno centro kino salėje Vilniuje.

Bendradarbiaujant su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu, televizijos „Interaktyvioji GALA“ videonuomoje nuo birželio 20 dienos taip pat bus galima pasižiūrėti šio festivalio programoje rodytus ir žiūrovų pamėgtus filmus: „Medžioklė“, „Angelų dalis“, „Filmas apie meilę ir grybus“, „Kruliko kelias anapus“.