Į pradžią

Vasario 1 d. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje įvyks nacionalinė filmo „Medžioklė“ premjera

repository_misc/news//mfile_341
2013-01-28

Naujasis garsaus danų režisieriaus, Thomo Vinterbergo, filmas „Medžioklė“ - tai įtemptas moralinis trileris sekantis mergaitės tvirkinimu apkaltinto darželio auklėtojo istoriją. Lietuvos žiūrovai filmą jau greitai galės pamatyti Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Panevėžio ekranuose. Vasario 1 d. nacionalinė filmo premjera įvyks net penkiuose kino teatruose.

 

Bendruomenės santykius, jos stiprybes ir silpnybes savo kūryboje dažnai tyrinėjantis režisierius savo naujajame filme žiūrovus įtraukia į sudėtingą žmogiškų jausmų ir instinktų dramą. Filmas kelia aktualius klausimus,  provokuoja ir verčia abejoti visuotinai pripažįstama tiesa. 

Danijos provincijoje gyvenantis darželio auklėtojas, Lukas, su miestelio bendruomenės pagalba po sunkių skyrybų ima stotis ant kojų. Jis randa merginą ir naują darbą, rodos, pradeda gerėti ir jo santykiai su sūnumi. Šiai idilei, deja, nelemta išsipildyti. Nekaltai išsprūdę mažos mergaitės žodžiai vyro gyvenimą  paverčia nepakenčiamu. Apie filme nagrinėjamą pedofilijos problemą filmo režisierius ir scenarijaus autorius Thomas Vinterbergas:

 „Kai augau 8-ajame dešimtmetyje, miestelio bendruomenėje visi vaikai lakstė nuogi ir niekas nebuvo tvirkinamas. Aš galėjau sėdėti ant nuogo suaugusiojo kelių ir niekam į galvą nebūtų atėjusi mintis, kad kažkas yra negerai. Dabar dėl pagrįstų priežasčių pasaulis yra stingdomas baimės, nerimo ir įtarumo“.

„Medžioklės“ pasaulinė premjera įvyko praėjusių metų Kanų kino festivalyje, kur filmas pelnė Ekumeninės žiuri prizą,  o jo pagrindinio vaidmens atlikėjas, Madsas Mikkelsenas, buvo išrinktas geriausiu aktoriumi. Šiemet filmas yra nominuotas Britų kino ir televizijos akademijos apdovanojimuose, geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Abejingų nepaliksiančio filmo „Medžioklė“ premjeros vasario 1 d. įvyks Vilniuje  „Skalvijos“ kino centre bei kino teatruose „Pasaka“ ir „Multikino“; Kaune vasario 1 d. filmą žiūrovai išvys kino teatre „Cinamon“, o Panevėžyje kino teatre „Garsas“; nuo vasario  9 d. filmas bus rodomas ŠMC kino salėje Vilniuje, o vasario 15 d. danų juosta startuos Marijampolės kino teatre „Spindulys“.

Daugiau informacijos: Aistė Račaitytė, tel. +370 678 11324, el. p.: aiste@kinofestivalis.lt; www.kinofestivalis.lt.