Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2747

Didysis muziejus

Das grosse Museum
Režisierius: Johannes Holzhausen

Austrija, 2014, dokumentinis, 94 min., V
Šis filmas – tai šmaikštus žvilgsnis į garsiąją meno instituciją – Vienos meno istorijos muziejų. Žvelgiant iš išorės – tai institucija, kuri sustabdo laiką. Tačiau filmas siūlo pažvelgti į muziejų iš vidaus. O čia – pilna gyvenimo. Išgyvena visi, pradedant eksponatais ir meno istorikais, baigiant valytojais bei krovėjais. Ir kaip nepergyventi, kai paaiškėja, jog Rubenso drobė kelis kartus užpiešta? Ypač, jei tavo pašaukimas – būti restauratoriumi.
 
Mikro-dramos, su kuriomis susiduria darbuotojai, susijungia į bendrą visą organizaciją apimantį klausimą – kaip išlaikyti statusą, aktualumą ir kartu išlikti konkurencingu. Daugiau nei du metus direct cinema stiliumi filmuota medžiaga be jokių užkadrinių komentarų, jokių interviu ir jokio garso takelio. Tačiau su jautriu humoru ir intrigom. 
 
Apie režisierių
 
Johannesas Holzhausenas gimė 1960 m. Zalcburge. Jis studijavo meno istoriją. Vėliau baigė Vienos kino akademiją, kur sukūrė ir pirmąjį savo dokumentinį filmą, sulaukusį kritikų pripažinimo.
 
1996 m. Vienoje jis įkūrė „Navigator Film“ – kūrybinės dokumentikos kompaniją. 2003 m. režisierius buvo pakviestas į Traptautinį Leipcigo dokumentikos ir animacijos festivalį kaip žiuri narys. 2005–2008 m. dirbo Austrijos švietimo ministerijoje Menų ir kultūros skyriuje.
Programos dalis: Bendroji programa

Scenarijus: Johannes Holzhausen, Constantin Wulff

Operatorius: Joerg Burger