Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2577

Žmogaus troškimų džiaugsmas

Que ta joie demeure
Režisierius: Denis Côté

Kanada, 2014, dokumentika, 70 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Filmas „Žmogaus troškimų džiaugsmas“ - tai neterminuotas energijos ir ritualų tyrinėjimas įvairiose darbovietėse. Iš vieno darbuotojo kitam, nuo vienos mašinos prie kitos: rankos, veidai, pertraukos, triūsas. Filme atsigręžiama į įvairų monotonišką darbą: nuo mechanikų iki drabužių siuvėjų, skalbėjų, dailidžių ir kt. Filmo scenos sukonstruotos taip, kad žiūrovas mato produkto gamybos procesą.

Koks abstraktus ir absurdiškas dialogas gali būti pradėtas tarp šių žmonių ir jų poreikio dirbti? Kokia yra laiko vertė, kurį mes praleidžiame kartodami vis tuos pačius judesius, kurie galiausiai priveda prie poilsio – miego būsenos, kurios kokybė neatitinka apibrėžimo?

“Pirmiausia, aš norėjau nufilmuoti judėjimo grožį darbe; žmones, kurie darbovietėse praranda save; tuos, kurie yra laimingi dirbdami ir negalvodami apie tai. (...) Aš taip pat pasitelkiau šiek tiek apgaulės, išgalvotų intarpų - aktorių. Niekada nesiekiau subalansuoti šių dalykų. Chaosas, kažkas labai atviro buvo būtina. (...)” (Denis Côté)

Apie režisierių:

Denis Côté - režisierius ir prodiuseris, gimė 1973 m. Niu Brunsvike, Kanadoje. 1992 m. baigė menų ir kino studijas Monrealio Ahuntsic koledže, dirbo radijo laidų vedėju ir kino kritiku kultūros žurnale, buvo Kvebeko filmų kritikų asociacijos viceprezidentas (2001 - 2006 m.). Režisavo ir prodiusavo keliolika mažo biudžeto trumpametražių filmų, rodytų tarptautiniuose kino festivaliuose. Yra sukūręs aštuonis ilgametražius filmus.

Debiutinis pilnametražis autoriaus filmas Dreifuojančios valstijos (Les états nordiques, 2005m.), apdovanotas „Auksiniu leopardu“ prestižiniame Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija). Lokarne pripažinimo sulaukė ir kiti du jo filmai, pelnę „Sidabrinius leopardus“ už geriausią režisūrą.

2012-aisiais Tarptautiniame Kauno kino festivalyje buvo rodas Denis Côté dokumentinis flimas Bestiariumas (Bestiare, 2012). Šis filmas - tai kelionė į dvigubą zoologijos sodą, kur žmonės ir gyvūnai atsiduria akistatoje vieni su kitais. 2012 m. jis buvo įvertintas specialiuoju žiuri prizu Jeilio aplinkosaugos kino festivalyje.

Kitas įtaigus filmas - Vik ir Flo pamatė lokį (Vic + Flo ont vu un ours, 2013 m.) buvo pristatytas 2013-ųjų metų Tarptautiniame Kauno kino festivalyje. Šis filmas, su Denis'iui Côté būdinga aštria ironija, pasakoja iš pažiūros ramioje Kanados provincijoje vykstančią neeilinę intriguojančią dramą. Filmas nominuotas Auksiniam Lokiui ir pelnęs Alfredo Bauerio apdovanojimą Berlynalėje.

Programos dalis: Bendroji programa

Scenarijus: Denis Côté

Operatorius: Jessica Lee Gagné

Vaidina: Guillaume Tremblay, Emilie Sigouin, Hamidou Savidogo, Ted Pluviose