Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2746

Kauno technologijos universiteto Prof. Dr. Dario Martinelli knygos „LIGHTS, CAMERA, BARK!“ pristatymas

repository_misc/movies/sfile_2746
  • 2014 rugsėjo 28d. 13:00  KTU kultūros ir renginių centras, Laisvės al. 13, Kaunas
Semiotikos profesorius Dario Martinelli savo naująją knygą „Lights, Camera, Bark!“ paskyrė gyvūnų įvaizdžio kine tyrimams. Kauno technologijos universiteto (KTU) Tarptautinio semiotikos instituto (ISI) vadovas knygos pristatymą visuomenei surengs sekmadienį, rugsėjo 28 d. Tarptautinio Kauno kino festivalio metu.
 
„Lights, Camera, Bark!“ – tai unikali knyga apie gyvūnus kine. Nuo 1878-ųjų, kai Eadweardas Muybridge‘as sukonstravo šiuolaikinio projektoriaus prototipą ir nufilmavo šuoliuojantį žirgą, gyvūnai ir kinas yra neatsiejamai susiję. Gyvūnai kuria pagrindinius ir šalutinius vaidmenis, įkūnija simbolius ir stereotipus, alegorijas ir tabu, mitus ir prietarus.
 
Knygos autoriaus D. Martinelli nuomone, gyvūnai kine įstabūs tuo, jog jie yra patys lanksčiausi personažai – gali vaidinti bet ką, įkūnyti bet kurį žmogaus emocijų spektro aspektą. Nors yra akademinis leidinys, knyga skirta plačiajai auditorijai; autoriaus nuomone ji galėtų sudominti net ir gyvūnų teisių gynėjus.
 
„Mano požiūriu, „rimtos“ knygos turėtų būti suprantamos kiekvienam. Todėl stengiuosi rašyti ne sausu akademiniu, o neformaliu stiliumi, plačiajai auditorijai suprantamais faktais pagrįsti argumentus, man nesvetimas humoras“, – teigia D. Martinelli. Akademinės ir populiariosios literatūros atskirčiai besipriešinantis KTU profesorius teigia, jog lygiuojasi į pasaulinio lygio meistrus mokslininkus ir rašytojus, tokius kaip Umberto Eco ar Rolandas Barthesas.
 
„Lights, Camera, Bark!“ yra 7-oji D. Martinelli knyga; jis yra daugiau nei 100 mokslinių straipsnių bei studijų autorius. 2006-aisiais Italijos Respublika apdovanojo D. Martinelli ordinu už indėlį į italų kultūrą.
 
RENGINYS VYKS ANGLŲ KALBA