Į pradžią

Kauno kino festivalio uždaryme - muzika keičianti pasaulį

repository_misc/news//mfile_431
2015-10-09

Šių metų Tarptautinio Kauno kino festivalio programą užbaigs muzikinis dokumentinis filmas „Dar ne laikas mirti“ (rež. Fredrik Egerstrand, Kalle Gustafsson Jerneholm, 2014) apie žymiąją švedų dainininkę, multiinstrumentalistę, kompozitorę, prodiuserę Laleh Pourkarim.

Laleh muzikię karjerą pradėjo 2005 metais išleidusi debiutinį albumą „Laleh“, kuris greitai pasklido po šalį ir tapo perkamiausiu albumu Švedijoje. Dainininkė pelnė net kelis Švedijos Grammis prizus: Geriausio debiuto, Geriausios atlikėjos, Geriausios prodiuserės kategorijose, taip pat buvo nominuota bei pelnė daugybę kitų apdovanojimų. Ypač dainininkę išgarsino daina „Some Die Young“ iš jos ketvirto albumo „Sjunger“ (2012 m.). Daina itin greitai išpopuliarėjo visoje Skandinavijoje, o Norvegijoje tapo vienu iš visų laikų perkamiausių hitų. 

„Dar nelaikas mirti“ -  galimybė pažvelgti iš arčiau į šiuolaikinės muzikos gerbėjams puikiai žinomos dainininkės gyvenimą, tai Laleh Pourkarim kūrybinis portretas, kuriame ji atvirai pasakoja apie muziką ir karjerą. Apie tai ką reiškia būti pabėgelių vaiku Švedijoje, apie tėvų gyvenimą ir mirtį, jų kultūrinį palikimą bei atsakomybę su tuo susigyventi. Kūrėja kalba apie tai ką reiškia būti moterimi vyrų dominuojamoje profesijoje, atskleidžia artimus santykius su mama, auklėjimo procesą ir jo įtaką formuojantis jos asmenybei.

„Kurdama muziką susikuriu savo pasaulį, laiką ir erdvę, įgyvendinu visas viltis ir pasiekiu aukštumas. Tačiau filmavimo metu, vietoj viso to aš  turėjau išnaujo susikurti realybę bei susitikti su pačia savimi“ – sako Laleh. Filmas užburia būtent dėl šilto santykio, užsimezgančio tarp filmo veikėjos ir žiūrovo. Meditatyvūs kadrai, vaizdo priartinimas bei nuolat girdimas balsas įtraukia, kviečia sekti pasakojimu, kurio vis negana ir norisi dar. 

Pasak švedų kino kritikės Tove Bengtsson, tai žymiai asmeniškesnis nei įprasta filmas klasikinėje biografinėje dokumentikoje. Čia daugiausiai girdimas Laleh balsas. Jis sklando kiekvienoje filmo scenoje tai pagarsėdamas, tai išnykdamas. Viena po kitos filme pristatomos jos žinomiausios dainos, iš pradžių labai paprastai, akomponuojant tik gitarai ar pianinui, vėliau visa tai išauga į vis į galinges scenas, kurios galiausiai virsta koncertais. Filme vaizdai elegantiškai papildo garsą taip atspindėdami patį muzikos kūrimo procesą. 

Tarptautinis Kauno kino festivalis vyksta rugsėjo 30 – spalio 11 d. Kauno kino centre „Romuva”, Laisvės al. 54, Kaunas. Bilietus galima įsigyti  Kauno kino centre „Romuva”, tiketa.lt bei teatrai.lt bilietų platinimo sistemose.