Į pradžią

Tarptautinis Kauno kino festivalis sugrįžta lapkritį

repository_misc/news//mfile_439
2017-10-31

Po vienerių metų pertraukos į Kauno kultūrinį gyvenimą sugrįžta Tarptautinis Kauno kino festivalis. Jubiliejinis, dešimtasis kino festivalis vyks lapkričio 30 - gruodžio 13 dienomis "Romuvos" kino salėje, Kauno technologijos universiteto Kultūros ir renginių centre bei kitose erdvėse.

Po vienerių metų pertraukos į Kauno kultūrinį gyvenimą sugrįžta Tarptautinis Kauno kino festivalis. Jubiliejinis, dešimtasis kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis „Romuvos“ kino salėje, Kauno technologijos universiteto Kultūros ir renginių centre bei kitose erdvėse.

Šiemet festivalio programa įvairialypė, tačiau koncentruota. Pagrindinėje programoje gausu premjerų: pasaulinio garso kino festivalius apkeliavusiį ir kritikų pagyrų sulaukusiį filmą. Žiūrovai taipogi bus kviečiami susipažinti su mažai Lietuvoje pažįstamu Kanados kinu. „Didžuojamės, kad ir šiais metais pratęsime tradiciją pristatyti filmus, susijusius su lietuvišką šaknų turinčiomis asmenybčmis iš viso pasaulio. Šiemet parodysime dokumentinį filmą „Silvana” apie garsią žemaitiškos kilmės Švedijos reperė ir žmogaus teisių aktyvistą Silvaną Imam. Kaunas taps pirmąja filmo stotele po pasaulinės premjeros Amsterdamo tarptautiniame dokumentinų filmų festivalyje, - sakė festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė. - Be to, festivalyje svečiuosis lietuvių kilmės režisierius iš JAV Andrew Stasiulis, besigilinantis į karo ir medijų tematiką. Jis pristatys savo filmą „Įsakymai”, apmąstantį karą, kuris gali vykti ne tik tikrame pasaulyje, bet ir mūsų galvose.“

Anot Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorės Jurgos Liutvinskienė, festivalis išlieka ištikimas savo keliui ir kviečia savo publiką palikti komforto zoną ir priimti kiną visokį – ir tą, kuris netelpa į įprastus trukmės, vaizdavimo, pasakojimo rėmus.

Šių metų festivalio atidarymo filmas – iraniečių kilmės režisieriaus Alireza Khatami drama „Užmaršties eilės“, Tarptautiniame Venecijos kino festivalio Magiškojo realizmo dvasia persmelkta istorija seka morgo prižiūrėtoją, užsimojusį palaidoti po pilietinio protesto jo globon patekusią bevardę jauną moterį, ir pakeliui sutinkantį ištisą būrį fantasmagoriškų personažų. „Užmaršties eilės“ melancholiškai, tačiau aštriai žvelgia į visuomeninius užmaršties ir atminties procesus, ir yra įkvėpta Khatami, užaugusio karo tarp Irano ir Irako metu, patirčių. Pristatyti šio filmo atvyksta pats Alireza Khatami.

Festivalio programa bus skelbiama netrukus!

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui”, Kanados vyriausybė.