Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3089

Paskaita „Karas ir medijos: mūšio vaizdinio fenomenas“

repository_misc/movies/sfile_3089
  • 2017 gruodžio 9d. 13:00  Žemųjų Šančių kareivinės, A. Juozapavičiaus pr. 31G, Kaunas

Kviečiame į lietuvių kilmės amerikiečių kino režisieriaus ir Čikagos DePaul universiteto lektoriaus Andrew Stasiulio paskaitą „Karas ir medijos: mūšio vaizdinio fenomenas“, aptarsiančią ryšį tarp kino, karo ir žiniasklaidos.

Interviu, duotame apie filmą „Gelbstint eilinį Rajaną“, režisierius Stivenas Spilbergas teigė, kad visi karo filmai pasisako prieš karą. Daugybę metų prieš tai prancūzų kino režisierius François Truffaut rašė, kad visi kariniai filmai visgi agituoja už karą. Anot Truffaut, neblėstantis visuomenės susidomėjimas impozantiškais mūšio vaizdais – ypač kine – yra puikus karo mediacijos ekrane populiarumo pavyzdys. Kino režisierius, Čikagos DePaul universiteto dėstytojas Andrew Stasiulis kviečia šioje paskaitoje tyrinėti „niekieno žemę“ tarp šių dviejų pozicijų šiuolaikinės medijos kontekste.

Apibrėžusi istorinę Mūšio vaizdinio (Combat Image) raidą, ši paskaita savo žvilgsnį nukreips į karo reprezentacijos estetiką po rugsėjo 11-osios atakų JAV 2001 metais. Pirminis paskaitos tikslas – analizuoti medijos rolę formuojant mūsų nuomonę apie karinius konfliktus, nepaisant to, ar ji teigiama ar neigiama. Tyrinėdamas įvairius filmus, televizijos serialus ir kompiuterinius žaidimus, Stasiulis kviečia kartu praskleisti mūšio lauko pinkles, skiriančias tikrą kariavimą ir jo virtualias reprezentacijas.