Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3085

Koncertas. Hilde Nash: juodai baltos fortepijono improvizacijos

repository_misc/movies/sfile_3085
  • 2017 gruodžio 7d. 18:00  Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Putvinskio g. 55, Kaunas

Belgų muzikės ir muzikos terapeutės Hildes Nash koncertas, vyksiantis gruodžio 7 dieną, 18 valandą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune – tai kino magijos šventė. 

Tarptautinis Kauno kino festivalis šią savaitę kviečia ne tik į kino sales, bet ir į Nacionalinį M.K. Čiurlionio dailės muziejų. Specialiame renginyje ketvirtadienį, gruodžio 7 d. 18 val. čia belgų muzikos terapeutė Hilde Nash gyvai akomponuos dviem itin skirtingiems filmams: legendinio amerikiečių komiko bei režisieriaus Busterio Keatono klasikinei nebyliojo kino komedijai „Šerlokas Jaunesnysis“ bei Latvijos kino grando Herco Franko neįtikėtino jautrumo ir grožio filmui „Dešimčia minučių vyresni“.

Filmų programą šiam koncertui sudarė belgų menininkė Anouk De Clercq, taip pat viešinti Tarptautiniame Kauno kino festivalyje. Anot menininkės, „Šerlokas jaunesnysis“ ir „Dešimčia minučių vyresni“ puikiai perteikia kino stebuklą: „Pakyla uždanga ir kino salėje įsijungia šviesos. Publika šnabždasi, tačiau pamažu tyla, laukdami sidabrinės ekrano šviesos, pranešančios istorijos, kupinos vaizduotės žaismo, pradžią.“

Hilde Nash akomponavimas – improvizacija, sąlyčio taškų tarp muzikos ir kino paieška. „Muzikos terapijoje ir muzikoje improvizacija yra mano dėmesio centre, tai – mano veiklos motoras. Tai yra energija, kuri sukuria koncertą – ji tegali būti pajausta toje akimirkoje“, teigia Nash. „Nebyliajame kine galima kalbėti apie vaizdą, apie patį filmą, tačiau su improvizuotu muzikinio akompanimentu įvyksta kažkas daugiau. Akomponuojant nebyliuosius filmus, filmas mane veda – kaip ir pacientas muzikinėje terapijoje. Veda link to, ko visada siekiu savo veikla – badyti sukurti muzikinę struktūra, universalią žmonių kalbą anapus žodžių“.

Muzikė ėmė akomponuoti nebyliesiems filmams 2002 metais ir yra surengusi koncertus su apie 400 filmų Belgijoje, Švedijoje ir kitur. Į nebylųjį kiną menininkė žvelgia kaip į itin turtingą tradiciją: „Prieš garsui atsirandant kine, egzistavo nebylusis kinas. Vaizdai ir istorijos kartu veikdavo kitaip, istorijas pasakodami lėčiau ir intensyviai, gyvai muzikai skambant šalia filmo, scenoje. Šie filmai – tai komedijos, miestų simfonijos, dramos, akomponuotos džiazo grupių, ištisų orkestrų, dainininkų, pasakotojų ir... solinių pianistų.“

Kviečiame jus patirti dialogą tarp itin talentingos muzikantės ir nebyliojo kino klasikos ir šiuos filmus atrasti iš naujo.

Koncertą iš dalies finansuoja: Flanders State of the Art ir Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus.