Į pradžią

Spalio 25 d. TKKF kino klubas kviečia į penktąjį seansą

repository_misc/news//mfile_500
2018-10-24

Autorius: Agnė Valatkaitė

Rugsėjį praūžęs Kaune, o spalį – pasidalinęs rinktiniu kinu su kitų miestų žiūrovais ir pradėjęs papildomus seansus Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia žiūrovus ir vėl susitikti kino klube.

Spalio 25 d. laukiame Jūsų penktajame TKKF kino klubo seanse, kuriame – filmas apie vieną garsiausių Amerikos intelektualių – Susan Sontag. Lietuvos skaitytojams pažįstama kaip „Ugnikalnių mylėtojų“ autorė, Susan Sontag savo veiklos neapribojo tik rašymo sritimi, o jos radikalios kritinės minties įtaka siekia toli už universitetų auditorijų ribų.

Akademikė, viešoji intelektualė, rašytoja, visuomenės kritikė, politinė aktyvistė, režisierė ir filosofė – surasti vieną žodį, apimantį visas Susan kūrybinio gyvenimo sritis, neįmanoma. Ji aktyviai priešinosi militaristinei JAV politikai, dalyvavo ne viename žmogaus teisių judėjime, o karinių konfliktų niokojamose šalyse statė spektaklius bei kūrė filmus, šitaip reikšdama palaikymą karą išgyvenantiems žmonėms. Teisingumo socialiai atsakinga mąstytoja ieškojo ir meno pasaulyje: jos gilios analizės paskatino elitistinę kritikų bendruomenę iš naujo pažvelgti į ligi tol nuvertintus kūrinius, o garsioji antiinterpretacijos teorija iki šiol verčia su nepasitikėjimu žvelgti į visažinius kritikus.

Nevengusi provokuojančios kritikos savo šalies politikams bei visuomenei, asmeninio gyvenimo detalių ši iš pažiūros drąsi mąstytoja nebuvo linkusi atskleisti viešai. Tik po jos mirties perskaityti dienoraščiai liudija apie neeilinius vidaus konfliktus, formavusius Susan mintį ir pastūmėjusius imtis intelektualinės veiklos.

Filmas „Apie Susan Sontag“ siūlo žiūrovui iš arti pažvelgti į Susan Sontag asmenybę kartu atskleisdamas ir jos pačios unikalų žvilgsnį į pasaulį. Dienoraščio fragmentus, pasakojančius asmeniškiausius Susan išgyvenimus – nuo pirmųjų patirčių gėjų baruose iki vestuvių su dėstytoju bei galiausiai užgimusios meilės legendinei fotografei Annie Leibovitz – filme įgarsina aktorė P. Clarkson.

Režisierė – Nancy D. Kates, JAV, 2014 m., dokumentinis filmas, 101 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais, N-13

Filmą pristatys Sandra Bernotaitė – rašytoja, publicistė, mentorė, tinklaraščio www.grafomanija.lt autorė. 

KADA? 2018 m. spalio 25 d. 19 val.
KUR? Kauno kultūros centro didžiojoje salėje, Kęstučio g. 1, Kaunas
Bilieto kaina – 4 Eur. 
Moksleiviams, studentams, neįgaliesiems (pateikus lengvatą įrodantį dokumentą) – 3 Eur. Spalio mėnesį Kaunas dedikuoja senjorams, todėl į šį seansą senjorai įleidžiami nemokamai (tik pateikę pažymėjimą).
Bilietų ieškokite TIKETA platinimo taškuose arba 1 val. prieš seansą renginio vietoje.
_________________

Artėjantys TKKF kino klubo seansai Kauno kultūros centre:
Lapkričio 6 d. 19 val. „Paplūdimio žiurkės“ (rež. Eliza Hittman, JAV, 2017 m., drama, 98 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-16)
Lapkričio 29 d. 19 val. „Tokijo dievaitės“ (rež. Kyoko Miyake, JAV, dokumentinis filmas, 2017 m., 88 min., japonų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13)
Daugiau informacijos – netrukus.