Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3296

Susitikimas su režisiere Giedre Žickyte

repository_misc/movies/sfile_3296
  • 2018 rugsėjo 29d. 16:00  Kino centras „Cinamon“, Islandijos pl. 32, PLC Mega, Kaunas

Režisierė Giedrė Žickytė pristatys savo filmą „Meistras ir Tatjana“.

Lietuvių dokumentinio kino režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė (g. 1980 m.) baigė Fotografijos ir medijos meno magistratūrą Vilniaus dailės akademijoje. Režisierės filmai pateko į svarbiausių kino festivalių ekranus, tarp jų – IDFA (Nyderlandai), DokLeipzig (Vokietija), Hot Docs (Kanada), Visions du Reel (Šveicarija), Sheffield Doc/Fest (Jungtinė Karalystė), taip pat rodyti tarptautiniuose Roterdamo, Gėteborgo, Varšuvos kino festivaliuose ir kitur, apdovanoti dvidešimčia tarptautinių prizų. Filmas „Aš čia tik svečias“, kurį ji režisavo drauge su Čilės režisiere Maite Alberdi, buvo nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimui.

G. Žickytės filmai yra gavę nacionalinių „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų. Režisierė 2016 m. gavo Vilniaus miesto tarybos apdovanojimą bei įtraukta į „100 įsimintiniausių Lietuvos moterų“ sąrašą.

G. Žickytė yra Europos kino akademijos, Europos dokumentikos tinklo, Lietuvos kino akademijos, Lietuvos kino kūrėjų sąjungos narė, yra dalyvavusi Berlyno kino festivalio talentų, „Sources 2“, „CPH:DOX LAB“ ir „Eurodoc“ mokymuose.