Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3283

Susitikimas su režisieriais Julija ir Rimantu Gruodžiais

repository_misc/movies/sfile_3283
  • 2018 rugsėjo 22d. 14:30  „Romuvos“ kino salė, Kęstučio g. 62, Kaunas

Režisieriai Julija ir Rimantas Gruodžiai pristatys savo filmą „Brasbendas”.

Julija Gruodienė gimė 1943 metais Kaišiadorių rajone, Liauriškių kaime. 1966 - aisiais baigė Vilniaus universitetą, įgijo filologės specialybę. Dirbo ,,Minties“ leidykloje vertėja, redaktore. Nuo 1984 metų dirba kino srityje – iš pradžių Lietuvos kino studijoje, vėliau, 1994–2001 metais, – Lietuvos televizijoje dokumentinių filmų redaktore, scenariste. Rašo straipsnius į kino ir kultūros leidinius. Nuo 1994-ųjų dirba su vyru, nepriklausomu kino režisieriumi ir prodiuseriu Rimantu Gruodžiu. Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvių kino akademijos narė.

Nuo 1994 metų sukūrė per dvidešimt dokumentinių filmų. Visi jie parodyti Lietuvos žiūrovams, tarptautiniuose kino festivaliuose, kino forumuose, bibliotekose, muziejuose. Filmai palankiai įvertinti Lietuvos ir užsienio kino kritikų, žiūrovų, yra pelnę apdovanojimų.

Rimantas Gruodis gimė 1946 metais Šiauliuose, aktorių šeimoje. 1964-aisiais, baigęs mokyklą, pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje operatoriaus asistentu, vėliau vaidybinių filmų režisieriaus asistentu, dokumentinių filmų redaktoriumi, kino režisieriumi. Visas kūrėjo gyvenimas susijęs su kinu – dar vaikystėje garsino vaidybinius filmus, vaidino televizijos ir radijo spektakliuose.
1977 metais baigė žurnalistiką Vilniaus universitete. Rašė straipsnius, dėstė praktikos kursą būsimiems televizijos žurnalistams. Nuo 1992-ųjų dirba kaip nepriklausomas kino režisierius, prodiuseris, operatorius. Yra stažavęs prodiuserių kursuose Danijoje. 1994 metais įkūrė filmų studiją „Periferija”. Režisieriaus kino filmai rodyti ir pelnę apdovanojimų, rodyti įvairiuose tarptautiniuose kino forumuose ir festivaliuose, taip pat Lietuvos ir užsienio televizijose. Jų yra Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV bibliotekose ir muziejuose. Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvių kino akademijos narys.