Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1363

Akacijos

Las Acacias
Režisierius: Pablo Giorgelli

Argentina, Ispanija, Drama, kelio filmas, 2011 m., 84 min.
Vienišas tolimųjų reisų vairuotojas Rubenas metų metus iš Asunsjono į Buenos Aires vežioja medieną. Tačiau ši kelionė jam bus neeilinė – Rubeno vadovas paprašė pavežti pakeleivę. Ankstyvą rytą greitkelio stotelėje prie Asunsjono į Rubeno sunkvežimį įsėda visą valandą pavėlavusi Jacinta, važiuojanti į Buenos Aires ieškoti darbo. Tik tuomet vairuotojas sužino, kad moteris keliauja su aštuonių mėnesių kūdikiu. Nors tokia pradžia vairuotojui nežada nieko gero, kilometrams bėgant, tarp Rubeno ir Jacintos mezgasi subtilus ryšys. Vyras ir moteris palaipsniui perpranta vienas kito sielas. Nei vienas iš jų beveik nepasakoja apie savo gyvenimą, nei vienas to ir neklausia. Dialogas tarp filmo personažų yra minimalus, variklio gausmas tampa garso takeliu, o didžioji dalis veiksmo vyksta automobilio kabinoje. Šis filmas – tai kelių žodžių ir lėto veiksmo kelionė, kuri toli gražu nėra emociškai tyli.

Apdovanojimai:

2007 m. – „Koralo prizas“ už geriausią nepaskelbtą scenarijų 29-ajame tarptautiniame Naujojo Lotynų Amerikos kino festivalyje Havanoje (Kuba).
2011 m. – „Acid“, „Auksinės kameros“ ir jaunųjų kritikų apdovanojimai Kanų kino festivalyje (Prancūzija).

Apie režisierių:

Pablo Giorgelli gimė 1967 m. Buenos Airėse. 1991–1994 m. Buenos Airių kino universitete, vadovaujamame garsaus argentiniečio kino kūrėjo Manuelio Antino, studijavo kino režisūrą, kartu su kino profesionalais mokėsi vaidybos, montažo ir scenarijaus rašymo menų. P. Giorgelli režisieriaus karjerą pradėjo nuo dokumentinių ir trumpametražių filmų. „Akacijos“ – jo pirmasis ilgametražis darbas.
Scenarijus: Pablo Giorgelli, Salvador Roselli

Operatorius: Diego Poleri

Muzika: Fabio Zurita

Vaidina: Germán de Silva, Hebe Duarte, Nayra Calle Mamani