Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2618

Apleistos vertybės

Abandoned Goods
Režisierius: Pia Borg, Edward Lawrenson

Didžioji Britanija, 2014, dokumentika, 37 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

Filmas „Apleistos vetybės“ pasakoja už psichiatrinės ligoninės sienų sukurtų ir dėl to meno vertintojų akiračio užribyje likusiu kūrinių istoriją.  Filmas eksponuoja virtinę piešinių, paveikslų, keramikos ir skulptūros dirbinių, kurie buvo atlikti pacientų, iki tol neturėjusių nei meninio išsilavinimo, nei praktikos. Tai dar nematytaistorija apie netikėtai atrastus kūrinius ir pripažinimo nesulaukusius jų menininkus.Tai filmas apie galią, meną, nenugalimą saviraiškos jėgą.

Apdovanojimai:

2014 m. – Tarptautiniame Lornaco kino festivalyje kaip geriausias trumpametražis filmas apdovanotas “Auksiniu leopardu”. 

Apie režisierius:

Pia Borg — filmų kūrėja, gimusi 1977 metais. Karališkąjį menų koledžą baigė  sukūrusi filmą apie rašytoją Leonora Carrington. Jos filmai buvo rodomi įvairiuose festivaliuose, tokiuose kaip Kanų, Anima Mundi, Hirošimos, Roterdamo ir San Paulo ir kt. Jos debiutinis trumpametražis filmas „Pastaba“ (Footnote) buvo įtrauktas į nominantų sąrašą Australijos kino instituto apdovanojimuose. Borg dalyvavo parodose Samstag meno muziejuje Australijoje, Nacionalinėje portretų galerijoje Didžiojoje Britanijoje, Tokijo metropoliteno fotografijos muziejuje ir kt.

Operatorius: Nick Gordon Smith

Prodiuseris: Kate Ogborn, Lisa Marie Russo

Vaidina: Iain Sinclair, Nick James