Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3320

Buvau namie, bet...

Ich war zuhause, aber...
Režisierius: Angela Schalenec

Vokietija, 2019 m., drama, 105 min., vokiečių k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, N-13

Niekuo neišsiskirianti vidurinės klasės šeima – motina, paauglys sūnus bei mažametė dukra. Įprasta jos gyvenimo tėkmė pasikeičia tada, kai trylikametis moksleivis be pėdsakų išnyksta iš namų visai savaitei. Berniukui netikėtai grįžus, jo mama bei mokytojai panyra į gilius egzistencinius apmąstymus. Jie net nenumanė, kad jų laukia įvykis, pakeisiantis visų gyvenimus.

Apdovanojimai

Filmas buvo išrinktas varžytis dėl Auksinio lokio 69-ajame tarptautiniame Berlyno kino festivalyje, kur gavo „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą už geriausią režisūrą. Juosta įvertinta daugelyje kino renginių, tarp kurių ir FEST bei Bildrauscho tarptautiniai kino festivaliai.

Apie režisierę

Režisierė Angela Schanelec žiūrovams pažįstama savo kuriamais europiečių šeimų portretais, kuriuose vaizduojamos šeimos, prislėgtos kapitalistinės visuomenės lūkesčių. Kino kūrėja mėgsta savo žvilgsnį nukreipti į moteris, dažnai joms suteikia sceną ir pagrindinę rolę. Kol Angelos pasakojimas tęsiasi, jos herojės bando susitvarkyti su pokyčiais savo gyvenimuose. Griežtas režisierės stilius pasižymi didžiuliu dėmesiu detalėms, o jos filmai garsėja meistriškais ir ilgais nenutrūkstančiais kadrais.