Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2431

Elektro Maskva

Elektro Moskva
Režisierius: Elena Tikhonova, Dominik Spritzendorfer

Austrija, Dokumentika, 2012 m., 89 min., rusų ir anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

„Kai naudojiesi vakarietišku prietaisu, spusteli mygtuką ir gauni rezultatą, kurio tikėjaisi. Kai sovietiniu – spusteli mygtuką, gauni kažką“, - teigia Ričardas Norvila, vadinamas Benzo. Šis filmas kalba apie sovietinius elektronikos prietaisus bei jų legitimumą, o paraleliai perteikia sovietinės elektroninės muzikos istoriją. Atskaitos tašku tampa pasakojimas apie pirmojo pasaulyje elektronikos instrumento atradėją Leoną Tereminą, konstravusį neįtikėtinus prietaisus (tarp jų ir skirtus KGB, kai kurie iš jų buvo muzikiniai). Kadaise kraupiam ir visa apimančiam saugumo aparatui tarnavę daikčiukai dabar tėra „muzikinės dėžutės“. Tačiau jos toli gražu nėra pamirštos: po Sovietų Sąjungos griūties muzikantų kartos perkonstruoja šiuos aparatus į sintezatorius bei kitas muziką kuriančias priemones.

Apie režisierius:

Elena Tikhonova (g. 1968) yra režisierė, scenarijaus autorė, montažo režisierė. Gimė Obninske, buvusioje Sovietų Sąjungos mokslo sostinėje, dar kitaip vadintoje „Taikiuoju atomu“. Dokumentikos studijas baigė Maskvos kinematografijos institute (VGIK). Nuo 2000 m. gyvena Vienoje, ten kuria dokumentinius, vaidybinius bei eksperimentinius filmus. E. Tikhonova taip pat yra žinoma kaip VJ Mirniy, pasirodanti su įvairiais menininkais.
Dominikas Spritzendorferis (g. 1974) yra operatorius ir filmų kūrėjas, baigęs Maskvos kinematografijos institutą (VGIK). Šiuo metu gyvena Vienoje, ten kuria dokumentinius filmus. „Elektro Moskva“ yra D. Spritzendorferio kaip režisieriaus debiutas.
 

Scenarijus: Elena Tikhonova, Dominik Spritzendorfer

Operatorius: Dominik Spritzendorfer