Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3336

Faustas

Fausto
Režisierius: Andrea Bussman

Meksika, Kanada, 2018 m., avangardinis, 110 min., ispanų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, V

Meksikos Oksikano pakrantėje niekas nepamiršo mitų ir pasakų. Pasakojimai apie telepatiją, transfigūraciją bei sandorius su velniu yra neatsiejami nuo Amerikos vergijos ir kolonizacijos istorijos. Legendinio „Fausto“ veikėjai filmo pasaulyje gyvena su paprastais žmonėmis ir stengiasi pavergti gamtą per niekad nesibaigiantį statybų projektą. Literatūra, mitai ir vietinių įsitraukimas kelia klausimą, kas tai: realybė, fantastika, o gal nei viena, nei kita?

Apdovanojimai

„Mar del Plata“ tarptautiniame kino festivalyje filmas „Faustas“ pripažintas geriausia vaidybine juosta Lotynų Amerikoje, o Locarno kino festivalyje sulaukė specialaus žiuri paminėjimo.

Apie režisierę

Režisierė Andrea Bussman (1980 m.) Jorko universitete, Kanadoje, studijavo socialinę antropologiją, vėliau įgijo magistro laipsnį menų srityje – filmų kūryboje. Jos pirmosios juostos „Veidas be šviesos“ (2014 m.) ir „Pasakos apie sapnavusius“ (2016 m.) buvo pristatytos Berlyno kino festivalyje.


Projektas On & For Production and Distribution yra inicijuotas Auguste Orts (BE), bendradarbiaujant su Kauno kino festivaliu (LT), LUX/LUX Scotland (UK), Nordland Kunst -og Filmfagskole (NO).