Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2601

Galimas gyvenimas

Life May Be
Režisierius: Mark Cousins, Mania Akbari

Jungtinė Karalystė, Iranas, 2014, dokumentika, 80 min., anglų k. ir persų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrai, V

Tai poetiškas eseistinis žymaus kinotyrininko bei režisieriaus Marko Cousinso bei garsios Irano režisierės Manios Akbari susirašinėjimas judančiais vaizdais. Skirtingi žmonės, skirtingos istorijos, skirtingos šalys, tačiau bendros tremties, praradimų bei egzistencinės temos, kurios skatina ieškoti išeičių ir bet kokia kaina siekti savo tikslų. Aštuoniasdešimt minučių – tiek trunka šio unikalaus filmo, pasitelkiančio XIX a. epistolinio romano žanrą, perkėlimas į dabartines dienas. Juostoje režisieriai patys įsikūnija į pagrindinių veikėjų vaidmenis ir pasakoja savo istorijas bendraudami vaizdiniais laiškais. Mania išvyksta iš savo šalies – Irano – tuo metu kai Markas lankosi Tarptautiniame Kauno kino festivalyje (2013 m.). Taip į poetišką vaizdinį susirašinėjimą įpinami Žaliakalnio keltuvo, Įgulos bažnyčios, Laisvės alėjos vaizdai...Filmas unikalus dar ir tuo, kad dalis į egzistencinį atsiminimų bei ateities vaizdinių srautą įaustų viazdų yra nufilmuota Cousinso 2013-ųjų metų viešnagės 7-tajame Kauno kino festivalyje metu.

Apie režisierius:

Režisierius ir kino kritikas Markas Cousinsas gimė 1965 m. Alsteryje, Airijoje. Iš pradžių filmus tik pristatinėjęs, 2009 m. pats ėmėsi režisūros bei scenarijų rašymo – sukūrė filmus „Pirmasis filmas“ (The First Movie, 2009), „Kino odisėja“ (A Story about Film: An Odyssey, 2011), „Filmas pavadinimu „Meilė“ (What Is This Film Called...Love?, 2012), „Pasakojimas apie vaikus ir kiną” (A Story of Children and Cinema, 2013). Kartu su aktore Tilda Swinton 2009 m. pradėjo iniciatyvą, kuri vėliau išaugo į nepriklausomą, mobilų kino festivalį.

Mania Akbari (gim. 1974, Teherane) yra garsi Irano režisierė, aktorė, avangardo menininkė, kurios darbai dažnai liečia tapatybės temą. Jos pirmasis vaidybinis filmas „20 pirštų“ (20 Angosht, 2004) laimėjo geriausio filmo apdovanojimą skaitmeninio kino kategorijoje Tarptautiniame Vienos kino festivalyje.

Scenarijus: Mark Cousins, Mania Akbari

Operatorius: Mark Cousins, Mania Akbari