Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2029

Golfo srovė po ledkalniu

Golfa straume zem ledus kalna
Režisierius: Yevgeny Pashkevich

Latvija, Rusija, Drama, 2011 m., 120 min., latvių ir rusų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, T
Adomo pirmoji žmona Lilit minima senovės Rytų legendose, Talmude ir viduramžių Kabalos knygose. Pasak šių šaltinių, ji nebuvo sukurta iš Adomo šonkaulio kaip Ieva, o nulipdyta iš molio kaip ir pirmasis vyras. Tačiau Adomas nepripažino jos lygybės, tad Lilit, susikivirčijusi su juo, iškeliavo į Babiloną. Ji neturi sielos ir yra nemirtinga. Ji keičia vardus ir išvaizdą bei užvaldo vyrus prieš jų valią. Pasiekusi savo tikslą, Lilit palieka savo aukas, pasmerkdama jas dvasinei ir fizinei mirčiai. Tačiau ji nėra vien gėrio ar blogio įsikūnijimas. Ji sukurta iš visai kitokios materijos. Įkvėptas prancūzų rašytojo Anatole‘io France‘o kūrinių, Jevgenijaus Paškevičiaus filmas „Golfo srovė po ledkalniu“ sudarytas iš trijų dramatiškai susipynusių istorijų, kurių pagrindinė herojė – nemirtingoji Lilit, klajojanti laike ir erdvėje su savo demoniška misija.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – geriausio režisieriaus ir geriausio filmo apdovanojimai Latvijos kino festivalyje „Didysis Kristupas“ (Latvija).
 
Apie režisierių:
 
Jevgenijus Paškevičius gimė 1948 m. Daugpilyje, Latvijoje. 1978 m. baigė studijas Valstybiniame kinematografijos institute (Maskva, Rusija), Kino režisūros katedroje. Nuo 1969 m. dirbo Rygos kino studijoje (Latvija). 2000-aisiais įkūrė kino gamybos kompaniją „Nida Filma“. J. Paškevičius parašė scenarijų 11 vaidybinių ir dokumentinių filmų, režisavo 2 vaidybinius ir 36 dokumentinius filmus. Jo debiutinis vaidybinis filmas „Žmogaus dienos“ (Dni čeloveka, 1989) sėkmingai rodytas pagrindinės Tarptautinio Berlyno kino festivalio (Vokietija) programos „Panoramos“ sekcijoje ir kituose svarbesniuose kino festivaliuose. „Golfo srovė po ledkalniu“ – antrasis šio režisieriaus vaidybinis filmas.
Scenarijus: Yevgeny Pashkevich

Operatorius: Gints Berzins, Valery Martinov

Muzika: Pavel Karmanov

Vaidina: Ville Haapasalo, Igor Chernevich, Yuriy Tsurilo, Danila Kozlovsky, Anna Azarova, Natalia Chalaya, Aleksey Serebryakov, Kseniya Rappaport, Elena Morozova