Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2939

Inuitų pyktis

Angry Inuk
Režisierius: Alethea Arnaquq-Baril

Kanada, 2016 m., dokumentinis, 85 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-13

Kanadietės režisierės Alethea Arnaquq-Baril dokumentika „Inuitų pyktis“ preciziškai nagrinėja itin kontoversišką temą – ruonių medžioklę ir jos draudimų poveikį inuitų bendruomenėms Kanadoje ir pasaulyje. Šis filmas žvelgia į bendruomenes, kurių balsai, istorijos ir kasdienybė itin dažnai lieka už kadro. „Inuitų pyktis“ -  tai bandymas sukurti dialogą tarp protestų prieš šią medžioklę, kuriuose figūruoja tokios gyvūnų teisių organizacijos kaip „Greenpeace“ ir „PETA“, dažnai remiamos pasaulinio garso įžymybių, ir žmonių, kuriems ši veikla yra vienintelis būdas išgyventi itin atšiauriomis sąlygomis. Kartu tai – režisierės šeimos ir bendruomenės, gyvenančios Bafino saloje, portretas. Arnaquq-Baril, garsėjanti savo filmais apie inuitų kultūrą, šįsyk žvelgia į ribą tarp aplinkosaugos ir šimtamečių bendruomenių būtinybės išgyventi.

Apdovanojimai:

2017 m. – Publikos apdovanojimas už geriausią Kanados dokumentiką, „Available Light“ kino festivalis (Kanada), Publikos apdovanojimas, Kanados kino apdovanojimai, Socialinės teisybės apdovanojimas dokumentiniam filmui, Santos Barbaros Tarptautinis kino festivalis (JAV).

2016 m. – Magnuso Isacssono apdovanojimas, Moterų kalinių žiuri apdovanojimas, Tarptautinis Monrealio dokumentinio kino festivalis (Kanada), Publikos apdovanojimas, „Hot Docs“ Tarptautinis dokumentinio kino festivalis (Kanada), Alanis Obomsawin Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimas, „imagineNATIVE“ kino festivalis (Kanada).

Apie režisierę:

Alethea Arnaquq-Baril yra inuitų kilmės kino režisierė, prodiuserė ir scenaristė iš Kanados Arkties, kurioje veikia jos kino produkcijos kompanija „Unikkaat Studios“. Režisierės filmografijoje – tokie filmai kaip „Lumaajuuq: istorija apie akląjį berniuką ir netikėlį“ („Luumaajuuq: the Blind Boy and the Loon“, 2010) bei „Tinginystė“ („Sloth“, 2011). Pastarasis buvo vienas iš 15 trumpametražių filmų, pasirinktų atstovauti Kanadą Tarptautinio Kanų kino festivalio kino mugėje. „Inuitų pyktis“ – naujausias režisierės darbas, užkariavęs Kanados publiką. Arnaquq-Baril kūryboje figūruoja noras suteikti balsą savajai inuitų kultūrai ir papasakoti dažnai už kadro liekančias jų istorijas. 2017 metais režisierė Tarptautiniame Toronto kino festivalyje buvo pagerbta kaip viena reikšmingiausių moterų kino kūrėjų Kanadoje.

Scenarijus: Alethea Arnaquq-Baril

Operatorius: Qajaaq Ellsworth

Vaidina: Aaju Peter, Lasaloosie Ishulutak, Joannie Ikkidluak