Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1935

Jasonas Beckeris: vis dar gyvas

Jason Becker: Not Dead Yet
Režisierius: Jesse Vile

Jungtinė Karalystė, Dokumentika, 2012 m., 87 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

„Jasonas Beckeris: vis dar gyvas“ – dokumentinis filmas, pasakojantis nepaprastą Jasono Beckerio gyvenimo istoriją. Jasonas – muzikos genijus ir legendinis gitaristas – jau 22 metus kovoja su amiotrofine lateraline skleroze. Filme vaizduojamas J. Beckerio gyvenimas nuo pirmųjų gitaros pamokų, meistriškumo demonstravimu mokyklos talentų šou, kvietimo groti žymaus muzikanto Davido Lee Rotho grupėje. Vos 19 metų sulaukęs vaikinas turėjo tapti populiariausiu gitaristu pasaulyje. Bet po savaitės J. Beckeriui buvo diagnozuota liga, o gydytojai prognozavo 3–5 metus gyvenimo. Po dviejų dešimtmečių jis vis dar tebėra gyvas ir tebekuria muziką. Paralyžuojanti, nepagydoma liga įkalino Jasoną jo paties kūne. Tik bendraudamas akimis jis gali ištrūkti iš savo kūno gniaužtų ir paleisti į laisvę muziką, gyvenančią jo mintyse. „Jasonas Beckeris: vis dar gyvas“ – įkvepianti istorija apie svajones, meilę ir žmogaus dvasios tvirtumą.

Apdovanojimai:

2012 m. – publikos apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą ir specialusis žiuri prizas „Cinequest“ kino festivalyje (San Chosė, JAV).
2012 m. – geriausio dokumentinio filmo apdovanojimas Čikagos tarptautiniame kino ir muzikos festivalyje (JAV).
2012 m. – paminėjimas už išskirtinius muzikinius pasiekimus Niuport Byčo kino festivalyje (JAV).
2012 m. – didysis žiuri prizas „Biografilm“ festivalyje (Bolonija, Italija).

Apie režisierių:

Kino režisierius ir prodiuseris Jesse‘is Vile‘as gimė 1981-aisiais Filadelfijoje, JAV. Jis mokėsi kino prodiusavimo Filadelfijoje prieš išvykdamas į Jungtinę Karalystę, Londoną, dirbti kino projektų vystymo srityje. Vėliau trejus metus dirbo prodiuseriu „Raindance“ kino festivalyje Londone. Jesse‘is Vile‘as režisavo ir prodiusavo trumpametražių ir reklaminių filmų, rodytų festivaliuose JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Įkvėptas Jasono Beckerio gyvenimo režisierius, pats aistringas gitaristas ir gitarų muzikos gerbėjas, svajojo sukurti filmą apie jį dar mokydamasis kino mokykloje. „Jasonas Beckeris: vis dar gyvas“ – pirmasis J. Vile‘o pilnametražis filmas.
 

Operatorius: Carl Burke

Muzika: Jason Becker, Michael Lee Firkins