Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2108

Kruliko kelias anapus

Crulic - drumul spre dincolo
Režisierius: Anca Damian

Rumunija, Lenkija, Animacija, dokumentika, 2011 m., 73 min., rumunų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V
Filme pasakojama Klaudiu Kruliko (Claudiu Crulic), 33 metų rumuno, tikra gyvenimo istorija. 2007 m. neteisingai apkaltintas vagyste K. Krulikas atsidūrė Lenkijos kalėjime. Nuo suėmimo dienos jis pradėjo bado streiką, teigdamas savo nekaltumą ir reikalaudamas susitikimo su Rumunijos konsulato atstovais. Jo prašymas nebuvo patenkintas, tad kalinys pratęsė badavimą. 2008-ųjų pradžioje visiškai išsekęs Krulikas buvo perkeltas į ligoninę ir netrukus mirė. Rumunų režisierė Anca Damian atkuria šią dramatišką, visą Europą sukrėtusią istoriją animaciniame dokumentiniame filme „Kruliko kelias anapus“. Šis filmas – tai nepaprastas, įvairias animacijos technikas derinantis meno kūrinys, išsiskiriantis savo vizualine stilistika ir įtraukiantis įtaigiu ironišku, bet jautriu pasakojimu.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – „Amnesty“ prizas Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinio kino festivalyje CPH:DOX (Danija).
2011 m. – specialusis „Don Kichoto“ apdovanojimas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija).
2011 m. – „Silver Eye“ apdovanojimas už geriausią vidutinės trukmės dokumentinį filmą „East Silver“ mugėje (Jihlava, Čekija).
2012 m. – „Kristalo“ apdovanojimas už geriausią pilnametražį filmą Tarptautiniame Ansi animacinio kino festivalyje (Prancūzija).
2012 m. – „Sidabrinės pumos“ apdovanojimas geriausiam režisieriui ir publikos apdovanojimas Tarptautiniame Meksikos nacionalinio autonominio universiteto kino festivalyje (FICUNAM) (Meksikas, Meksika).
2012 m. – atrinktas tarp pretendentų Europos Parlamento skiriamam „LUX“ prizui gauti.
 
Apie režisierę:
 
Rumunų kino režisierė, scenarijų autorė ir prodiuserė Anca Damian gimė 1962 m. Kluže-Napokoje, Rumunijoje. Studijavo Teatro ir kino meno akademijoje (Bukareštas, Rumunija), kur baigė kinematografijos studijas ir įgijo meno, kino ir medijų srities daktaro laipsnį. A. Damian dirbo pilnametražių, trumpametražių ir dokumentinių filmų operatore, daugelis jų sulaukė apdovanojimų už operatoriaus darbą. Taip pat režisavo keletą dokumentinių ir meninių filmų kartu su režisieriumi LaurenÈ›iu Damianu. 2008-aisiais A. Damian sukūrė pirmąjį savo pilnametražį filmą „Susikertančios datos“ (Intalniri incrucisate), kuris buvo rodomas viso pasaulio kino festivaliuose ir pelnė apdovanojimų už režisūrą ir montažą. „Kruliko kelias anapus“ – antrasis režisierės pilnametražis filmas, taip pat sulaukęs kritikų pripažinimo.
Scenarijus: Anca Damian

Operatorius: Ilija Zogowski

Muzika: Piotr Dziubek