Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2853

Kryžiaus kelias

Kreuzweg
Režisierius: Dietrich Brüggemann

Vokietija, Prancūzija, 2014, drama, 107 min., vokiečių k. ir prancūzų k., su lietuviškais subtitrais, N-13

„Kryžiaus kelias“ tuo pačiu yra ir legenda apie šventųjų gyvenimus, ir kaltinamasis aktas. Tai radikaliomis priemonėmis papasakota istorija apie religiją, pasišventimą ir radikalų tikėjimą. Vos iš 14 ilgų planų susidedantis filmas priverčia žiūrovą šį kūrinį patirti kitaip, neįprastai.

Marijai 14 metų. Jos šeima – katalikų fundamentalistų bendruomenės dalis. Kiekvieną dieną Marija gyvena šiuolaikiniame pasaulyje, bet širdyje priklauso Jėzui. Ji norėtų sekti juo, tapti tokia pat šventa kaip jis ir patekti į dangų – lygiai taip pat, kaip ir visi kiti šventi vaikai apie kuriuos jai yra tekę tiek daug girdėti. Kaip ir Jėzus, kelionėje iki Golgotos kalno, Marija eina per 14 stacijų pakeliui į tikslą. Net mokykloje sutiktas  vaikinas negali jos sustabdyti. Nors priklausydami skirtingiems pasaulyje, paaugliai gali tapti draugais, galbūt, net daugiau nei draugais. Galiausiai lieka sugriuvusi, paguodos tikėjime ieškanti šeima ir klausimas, ar visi nutikę įvykiai tikrai buvo neišvengiami?

Apdovanojimai:

2014 – Sidabrinio lokio apdovanojimas už geriausią scenarijų Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje.

Apie režisierių:

Dietrich Brüggemann gimė 1976 metais, studijavo Konrad Wolf kino ir televizijos universitete Potsdame. Režisierius yra sukūręs šiuos filmus: trumpametražius „Heavy Rotation“ (2001), „Mehr Licht“ (2003), „Warum läuft Herr V. Amok“ (2003), „Katja kann fast alles“ (2004), eilę muzikos klipų ir vaidybinius filmus „Nine takes“ (Neun szenen, 2006 ), „Renn wenn du kannst“ (2010), „Move“ (3 Zimmer / Küche / Bad, 2011).

Scenarijus: Dietrich Brüggemann, Anna Brüggemann

Operatorius: Alexander Sass

Vaidina: Lea van Acken, Franziska Weisz, Florian Stetter, Lucie Aron, Moritz Knapp, Ramin Yazdani, Hanns Zischler, Michael Kamp, Georg Wesch, Chiara Palmeri, Linus Fluhr