Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2478

Michaelis Hanekė. Profesija: režisierius

Michael Haneke - Portr ät eines Film - handwerkers
Režisierius: Yves Montmayeur

Austrija, Prancūzija, Dokumentika, 2013 m., 90 min., vokiečių, anglų ir prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

Kaip ekrane gali būti vaizduojamas smurtas? Kaip sutrupa šeimos pamatai? Kaip į „pažengusią“ visuomenę įsėlina blogis? Šie klausimai, formavę Michaelio Hanekės filmų kūrimo koncepciją, lydi režisierių iki šios dienos. Dokumentiniame filme „Michaelis Hanekė. Profesija: režisierius“ Yvesas Montmayeuras seka kino meistro pėdomis ir leidžiasi į 10 metų truksiančią kelionę po filmavimo aikšteles ir jų užkulisius. Visa tai tam, kad į dienos šviesą išvilktų ypatingąjį M. Hanekės moralės ir filosofijos pasaulį. Šis filmas – tai radikaliojo M. Hanekės šlovinimas, įvertinimas bei kino analizė.

Apie režisierių:

Yves’as Montmayeuras gimė 1963 m. Prancūzijoje. Nuo 1999-ųjų kuria dokumentinius filmus, daugelis jų pristato šiuolaikinį Azijos kiną. Taip pat kuria filmus apie ekscentriškus ir neįprastus kūrėjus: kinų režisierių Johnnie To, operatorių Christopherį Doyle’į, italų aktorę ir režisierę Asią Argento. Jo filmai rodomi viso pasaulio kino festivaliuose. Yves’as Montmayeuras taip pat dirba televizijos „ARTE“ programoje „Takai“ (Tracks), yra atsakingas už kino, muzikos ir vizualiojo meno sritis. Kasmet Tarptautiniame Kanų kino festivalyje moderuoja spaudos konferencijas.
 

Scenarijus: Yves Montmayeur

Operatorius: Yves Montmayeur, Attila Boa