Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2634

Mūsų baisi šalis

Notre terrible pays
Režisierius: Mohammad Ali Atassi, Ziad Homsi

Sirija, Libanas, 2014, dokumentinis, 85 min., arabų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

Filmas pristato Sirijos intelektualo ir disidento Yassino Jaj Saleh portretą, kuris skleidžiasi pavojingos kelionės iš Douma į Raqqa (Šiaurės Sirijoje) metu. Suimtas 1980 m., būdamas vos 20 m. amžiaus, Yassinas nelaisvėje praleido 16 metų. Slapta jis prisidėjo ir prie 2011 m. sukilimo. 2013 m. Yassinas kartu su žmona Samira yra priversti palikti Damaską. Pakeliui jie susitinka jauną režisierių Ziad Homsi ir jo kolegą Ali Atassi. Užsimezgus tampriam ryšiui tarp skirtingų kartų atstovų, filmas išryškina ir skirtingą jų santykį su pačia revoliucija: su viltimis, apgaule, pralaimėjimais. 

Apdovanojimai:

2014 m.   pelnė pagrindinį apdovanojimą  Tarptautiniame Marselio dokumentinio kino festivalyje.

Apie režisierius:

Mohammadas Ali Atassi gimė 1967 m. Damaske, Sirijoje. Iš pradžių įgijo inžinieriaus išsilavinimą, vėliau Sorbonoje studijavo istoriją. Rašo kultūrinėmis ir politinėmis temomis – jo straipsniai ir apžvalgos publikuojami arabų ir pasaulio spaudoje. 2001 m. sukūrė pirmą dokumentinį filmą apie kitą sirų disidentą Riadą Turką. Po vienuolikos metų pasirodė antrasis jo dokumentinis darbas atskleidžiantis R. Turko požiūrį į Sirijos sukilimą. Režisieriaus filmai yra pelnę keletą apdovanojimų ir rodomi visame pasaulyje.

Ziadas Homsi gimė 1989 m. Damaske. Nors studijavo verslo administravimą, visada labiau domėjosi fotografija. Sirijos sukilimo pradžioje pradėjo fiksuoti įvykius ir tapo vienu žymiausių fotografų gimtojoje Doumoje, esančiojeDamasko priemiestyje ir pasipriešinimo židinyje. Z. Homsi pagauti kadrai eksponuoti Amsterdamo, Berlyno, Kopenhagos, Paryžiaus parodose.

Scenarijus: Mohammad Ali Atassi

Operatorius: Ziad Homsi, Saeed Albatal