Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3051

Mutantai

Mutants
Režisierius: Alexandre Dostie

Kanada, 2016 m., komedija, 17 min., prancūzų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, N-16

Režisieriaus Alexandre Dostie trumpametražis debiutas „Mutantai“ – netikėtas požiūris į vaikystės pabaigą ir paauglystės pradžią. 1996 metai, Kvebekas. Karšta vasara. Būrys vaikų bando laimėti savo mažosios beisbolo lygos sezono pradžios rungtynes... tačiau viskas nėra taip paprasta. Treniruotės metu į Keveno Guénette veidą atsitrenkus beisbolo kamuoliukui, vaikinui prasideda itin netikėta mutacija, ypatingomis spalvomis nušviečianti jo provincijos miestelio kasdienybės banalumą. „Mutantai“, 2016 metų Tarptautiniame Toronto kino festivalyje išrinktas geriausiu trumpametražiu filmu iš Kanados – tai juodojo humoro kupina istorija apie paauglystės hormonus, flirtą ir beisbolą.

Apdovanojimai:

2017 m. – Ypatingas žiuri paminėjimas, Basta festivalis (Serbija), Geriausio režisieriaus ir trumpametražio filmo apdovanojimas, Figari Tarptautinis kino festivalis (Italija), Geriausio trumpametražio filmo apdovanojimas, Kvebeko kino iškilmės, Geriausio trumpametražio filmo apdovanojimas, Kanados kino apdovanojimai, Geriausias trumpametražis Kanados filmas, Whistlerio kino festivalis (Kanada), Ypatingasis kinematografijos prizas, Tarptautinis Rimouski vaikų kino festivalis (Kanada), Geriausio trumpametražio filmo apdovanojimas, Tarptautinis Toronto kino festivalis (Kanada).

Apie režisierių:

Poetas, scenaristas, kino režisierius ir scenos atlikėjas Alexandre Dostie gimė ir gyvena Kvebeke, krašte, kuris iki šiol yra didžiausias jo kūrybinio įkvėpimo šaltinis. Internete režisierius debiutavo virtualiu serialu „Šventoji Cecilija“ (Sainte-Cécile, 2010). „Mutantai“ – Dostie debiutas didžiajame ekrane.

Scenarijus: Alexandre Dostie

Operatorius: Vincent Biron