Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1880

Namai

Home
Režisierius: Ursula Meier

Šveicarija, Prancūzija, Belgija, Drama, 2008 m., 98 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V
Tuščias greitkelis driekiasi per ramų ir tuščią kraštovaizdį iki pat horizonto. Pradėtas statyti prieš keletą metų, jis vis dar nenaudojamas. Visai šalia žole užžėlusio asfalto, vos per kelis metrus nuo apsauginės tvorelės, stovi vienišas namas su nedideliu sodu. Jame gyvena šeima. Atėjus vasarai, greitkelio statybos darbai atnaujinami ir juo netrukus ima važiuoti automobiliai. Šeima, gyvenanti vos per keletą žingsnių nuo išmetamųjų dujų ir eismo triukšmo, netenka pusiausvyros ir pagrindo po kojomis. Jos nariai užsisklendžia savyje, nusisuka nuo pasaulio ir kone kraustosi iš proto... Besivystantis greitkeliu atvažiuojančių ir nuvažiuojančių automobilių ritmu, filmas „Namai“ nėra kelio filmas. Atvirkščiai – šeima gyvena ne kelyje, bet šalia jo, o kelionė vyksta jų viduje, mintyse.
 
Apdovanojimai:
 
2008 m. – ADF apdovanojimas už geriausią kinematografiją ir geriausios aktorės apdovanojimas Isabelle Huppert Tarptautiniame Mar del Platos kino festivalyje (Argentina).
2008 m. – specialusis žiuri paminėjimas ir Valois apdovanojimas Angulemo frankofoniškų filmų festivalyje (Prancūzija).
2008 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas Tarptautiniame Reikjaviko kino festivalyje (Islandija).
2009 m. – Europos Tarybos „Odisėjos“ prizas už žmogaus teises (Strasbūras, Prancūzija).
2009 m. – Šveicarijos kino apdovanojimai už geriausią vaidybinį filmą, geriausią scenarijų ir geriausiam debiutuojančiam aktoriui Kacey Mottet Kleinui (Liucerna, Šveicarija).
2009 m. – geriausio garso ir geriausios kinematografijos apdovanojimai Tarptautiniame Monterėjaus kino festivalyje (Meksika).
Scenarijus: Ursula Meier, Antoine Jaccoud, Raphaëlle Valbrunne, Gilles Taurand, Olivier Lorelle

Operatorius: Agnès Godard

Vaidina: Isabelle Huppert, Olivier Gourmet, Adelaïde Leroux, Madeleine Budd, Kacey Mottet Klein