Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3370

Nebaigta Hammarskjöldo byla

Cold Case Hammerskjöld
Režisierius: Mads Brügger

Norvegija, Švedija, Belgija, Danija, dokumentinis, 2019 m., 128 min, anglų, prancūzų, švedų, danų, bemba k. su lietuviškais subtitrais, N-13

1961 metais Generalinis JTO sekretorius Dag Hammarskjöld žuvo lėktuvo katastrofoje Šiaurės Rodezijoje. būdamas pakeliui į taikos derybas tarp nekarinių JTO pajėgų ir atskilusios Katangos karių. Hammarskjöld buvo ne tik populiarus, bet ir prieštaringas – jis pasisakė prieš kolonializmą neramiais Šaltojo Karo laikais. Tai, kas prasidėjo kaip mažai tikėtina konspiracijos teorija apie tam tikrų grupių kovą dėl mineralų ir metalo atsargų, išaugo į sutarimą, kad Hammarskjöld ir 15 kitų žmonių bus nušauti. JTO inicijavo galimo nužudymo bylą.

Žurnalistas bei filmo režisierius Madsas Brüggeris tirdamas keistas JTO generalinio sekretoriaus žūties aplinkybes atranda vis daugiau nusikaltimų, dar baisesnių nei minėto asmens mirtis. Filme atskleidžiami tamsiausi kolonializmo istorijos puslapiai.

Apdovanojimai

„Nebaigta Hammarskjöldo byla“ apdovanota daugelyje festivalių, tarp jų ir prestižiniame Sundance, Miuncheno, Millenium Docs Against Gravity, Grinvičo kino festivaliuose. Filmas nominuotas Londono kino festivalyje, Oslo pix ir daugelyje kitų, yra vienas iš trijų LUX prizo nominantų.

Apie režisierių

Režisierius Madsas Brüggeris (1972 m.) yra danų žurnalistas, televizijos laidų vedėjas, autorius ir kino filmų kūrėjas. Jis parašė keletą knygų, dirbo įvairiems žurnalams, laikraščiams, radijui, sukūrė satyrinį dokumentinį serialą „Danai už Bušą“ (2004 m.) ir pilnametražę dokumentinę juostą „Raudonoji Koplyčia“ (2009 m., kuri buvo apdovanota Sundance ir „Nordisk Panorama 2009“ kino festivaliuose.

Seansai
  • Kaunas
  • Rugsėjo 28 d. 18:00  „Romuvos“ kino salė (Kęstučio g. 62)
  • Spalio 5 d. 16:30  Kino centras „Cinamon“ (Islandijos pl. 32, PLC Mega)
  • Vilnius
  • Spalio 6 d.  Kino teatras „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3)