Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2488

Nebegirdžiu gitaros

J'entends plus la guitare
Režisierius: Philippe Garrel

Prancūzija, Vaidybinis, 1991 m., 108 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

Tai Žerardo (akt. Benua Regentas) ir Marianos (akt. Johanna ter Steege) meilės istorija, pasakojama nuo pirminės nežabotos laukinės veikėjų aistros iki jų susinaikinimo pasidavus heroino traukai. Šiame autobiografiniame filme daugiausiai dėmesio sutelkiama į Ph. Garrelio santykius su grupės „Velvet Underground“ vokaliste Nico. Filmas „Nebegirdžiu gitaros“ yra ir puikus visą kartą atspindintis portretas: juo perteikiamos revoliucingos septintojo bei aštuntojo dešimtmečių atstovų svajonės ir kartu devintojo dešimtmečio blaivumas. Tai vienas lyriškiausių ir labiausiai jaudinančių režisieriaus filmų.

Apdovanojimai:

1991 – „Sidabrinio liūto“ apdovanojimas Venecijos kino festivalyje (Italija).

Apie režisierių:

Philippas Garrelis yra prancūzų režisierius, operatorius, scenaristas, montažo režisierius ir prodiuseris. Kūrėjas gimė 1948-aisiais Paryžiuje, aktoriaus Maurico Garrelio šeimoje. Jo režisūrinis debiutas – ankstyvas: 1964-aisiais pastatė filmą „Nesuderinami vaikai“ (Les Enfants Desaccordes).
Ph. Garrelio filmai pelnė daugybę apdovanojimų bei nominacijų Kanų, Venecijos kino festivaliuose, o pastarajame jis jau daugiau nei dešimtmetį mėgaujasi teigiamais kritikų įvertinimais.
 

Scenarijus: Marc Cholodenko, Philippe Garrel, Jean-François Goyet

Operatorius: Caroline Champetier

Muzika: Faton Cahen

Vaidina: Benoît Régent, Johanna ter Steege, Yann Collette