Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3373

Neturėjau kur eiti

I had nowhere to go
Režisierius: Douglas Gordon

JAV, 2016 m., dokumentinis, 100 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

Seansas skirtas šiais metais išėjusiam Jonui Mekui atminti.

Dvidešimtojo amžiaus tragedijos Europoje sukėlė didžiulę pabėgėlių krizę. Kai kurie jų, priversti palikti savo gimtinę, namus ir artimuosius galiausiai rado saugų prieglobstį, tinkamą apsistoti ilgam. Kiti niekuomet nenustojo keliauti, o blaškantis po pasaulį jų vienintelė viltis buvo grįžti namo.

Šis filmas – tai asmeniška Jono Meko, rytų europiečio pabėgėlio istorija. „Neturėjau kur eiti“ yra juosta apie kitas, Lietuvos publikai lig šiol menkai pažįstamas Jono Meko asmenybės puses. Filmas yra skaudus pasakojimas apie nacių priverstinio darbo stovyklos patirtį, „dipukų“ stovyklas bei pirmas Lietuvio emigranto dienas Niujorke, kurios anaiptol nežadėjo būsimam pasaulinio garso menininkui šlovės.

Apdovanojimai

Filmas nominuotas Locarno kino festivalyje.

Apie režisierių

Režisierius Douglasas Gordonas keliaudamas per skirtingas disciplinas, literatūrą, folklorą ar net Holivudo filmus, gilinasi į moralinius ir etinius klausimus, protinę ir fizinę būklę, kolektyvinę atmintį. Jis stengiasi šokiruoti, naudodamasis savo paties medžiaga, piešiniais, iškreipdamas laiką ir kalbą, norėdamas sutrikdyti bei išbandyti žiūrovą.


Projektas On & For Production and Distribution yra inicijuotas Auguste Orts (BE), bendradarbiaujant su Kauno kino festivaliu (LT), LUX/LUX Scotland (UK), Nordland Kunst -og Filmfagskole (NO).