Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2738

Nuo ko prasideda buvęs laikas

Mula sa Kung Ano ang Noon
Režisierius: Lav Diaz

Filipinai, 2014, drama, 338 min., filipiniečių kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

Keisti dalykai vyksta atokiame kaimelyje. Iš miško sklinda klyksmai, išskerstos karvės, paliktas nukraujuoti žmogus, deginami namai. Šalies vadovas skelbia karinę padėtį. 

Filmas Lav Diazui būdingu stiliumi atskleidžia žiūrovui vidinius ir išorinius veikėjų pasaulius bei pasikeitimus jų socialinėje ir fizinėje aplinkoje. Režisierius leidžia veikėjų gyvenimams tekėti sava kryptimi taip įtraukdamas žiūrovą ir parodydamas ne tik Malajų kultūros gyvenimą, bet ir žalą, kuri daroma jos žmonėms.

Filmas tai tik pradžia atsėlinančio košmaro, kuris yra nujaučiamas ir yra visai čia pat. Kaip šis košmaras baigsis? Ar iš viso jis baigsis? Režisierius tai parodys... 

Apdovanojimai:

2014 – “Auksinis liūtas” už geriausią filmą Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje.

Apie režisierių:

Lav Diaz — režisierius, rašytojas, prodiuseris, kompozitorius, aktorius, montažo režisierius, operatorius iš Filipinų. Jo filmai išsiskiria trukme – ilgiausias siekia 11 valandų. Nuo 1998 metų jis sukūrė 12 filmų. Jo filmas „Batango vakarinė pusė“ gavo daugybę tarptautinių apdovanojimų iš tokių festivalių kaip Singapūro tarptautinis kino festivalis, Briuselio nepriklausomo kino festivalis, Gawad Urian apdovanojimai, Cinemanila tarptautinis kino festivalis ir kiti. Filmas „Mirtis Enkanto žemėje“ buvo apdovanotas didžiuoju auksinio liūto prizu Venecijos filmų festivalyje. Aštuonių valandų trukmės filmas „Melancholija“ laimėjo pagrindinį Orizzonti prizą Venecijos kino festivalyje. Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pristatomas filmas „Nuo ko prasideda buvęs laikas“ jau yra apdovanotas Lokarno filmų festivalyje kaip geriausias filmas. 

Operatorius: Lav Diaz

Vaidina: Perry Dizon, Roeder Camañag, Hazel Orencio, Angelina Kanapi, Karenina Haniel