Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2394

Plūduriuojantys dangoraižiai

Plynace wiezowce
Režisierius: Tomasz Wasilewski

Lenkija, Drama, 2013 m., 93 min., lenkų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

Kuba (akt. Mateusz Banasiuk) – jau penkiolika metų besitreniruojantis ir profesionalios plaukiko karjeros siekiantis vaikinas. Jis turi merginą, o namuose gyvena normalų ir ramų gyvenimą su savo mama. „Plūduriuojantys dangoraižiai“ – tai filmas apie tam tikrą žmogaus būseną, meilę, jos trūkumą ir pasėkmes, ieškant neišpildytiems troškimams pakaitalo. Tai pasakojimas apie prarastas progas ir neišsipildžiusias svajones šiuolaikinio pasaulio spąstuose.

Apdovanojimai:

2013 – Konkursinės programos „Rytai Vakarai“ didysis prizas Tarptautiniame Karlovy Varų kino festivalyje (Čekija).
2013 - Žiūrovų simpatijų prizas „Naujų horizontų” kino festivalyje Vroclove (Lenkija)

Apie režisierių:

Tomasz Wasilewski gimė 1980 m. Torunėje, Lenkijoje. Baigęs Nacionalinę kino mokyklą Lodzėje, dirbo prie keleto didesnės apimties kino projektų. Vienas jų – Larso von Triero „Antikristas“ (Antichrist, 2009). 2012-aisiais metais Tarptautiniame Karlovi Varų filmų fetsivalyje pristatė savo pirmąjį ilgametražį filmą „Miegamajame” (W sypialni, 2012), kuris 2012-siasi taip pat buvo rodytas Tarptautiniame Kauno kino fesitvalyje. Po metų tame pačiame festivalyje pristatęs savo naujausiąjį filmą „Plūduriuojantys dangoraižiai“ (Plynace Wiezowce, 2013),  buvo apdovanotas konkursinės programos „Rytai Vakarai“ didžiuoju prizu.
 

Scenarijus: Tomasz Wasilewski

Operatorius: Jakub Kijowski

Vaidina: Mateusz Banasiuk, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Olga Frycz, Katarzyna Herman, Iza Kuna, Mirosław Zbrojewicz