Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2643

Primink man, kas toliau

E Agora? Lembra-Me
Režisierius: Joaquim Pinto

Portugalija, 2013, dokumentika, 164 min., portugalų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-18

Tai esmines žmogaus egzistencijos temas tiesiogiai ir jautriai perteikiantis asmeninis režisieriaus Joaquimo Pinto opusas apie meilę, kūną, gamtą, sielą... Keliaujant pirmyn ir atgal tarp dabarties ir praeities prisiminimų - filmas taip pat yra duoklė išėjusiems draugams ir tiems, kurie išliko. Šis intymus, intelektualus kūrinys trunka beveik tris valandas, kurios su šiuo filmu pralekia nepastebėtos. 

Apdovanojimai:

2013 m. – FIPRESCI prizas, specialusis žiuri prizas ir antros vietos Jaunosios žiuri apdovanojimas Lokarno kino festivalyje.
2013 m. – geriausio filmo ir kino kritikų apdovanojimas Tarptautiniame Valdivijos kino festivalyje.
2013 m. – apdovanojimas už geriausią filmą Tarptautiniame Lisabonos kino festivalyje.

Apie režisierių:

Joaquimo Pinto gimęs 1957 m. Porto mieste, Portugalijoje, dirbo garso režisieriumi daugiau nei šimte filmų, kartu su režisieriais Manoel de Oliveira, Raul Ruiz, Werner Schroeter ir André Techiné ir daugeliu kitų. 1987 m. – 1996 m. jis išleido apie 30 filmų, tarp kurių ir režisieriaus João César Monteiro filmai „Geltonojo namo prisiminimai“ (Recordações da Casa Amarela, 1989) bei „Dievo komedija“ (A Comédia de Deus, 1995), abu apdovanoti Venecijos filmų festivalyje. Vaidybiniai filmai Uma Pedra no Bolso (1988) ir „Kur šviečia saulė“ (Onde Bate o Sol, 1989) dalyvavo oficialiojoje konkursinėje programoje Berlyno kino festivalyje. Kartu su Nuno Leonel jis įkūrė leidybos kompaniją Presente.

Scenarijus: Joaquim Pinto

Operatorius: Joaquim Pinto, Nuno Leonel

Vaidina: Joaquim Pinto, Nuno Leonel