Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1216

Tik ne su juoda

Anything but black
Režisierius: Aušra Linkevičiūtė

Lietuva, Jungtinė Karalystė, dokumentika, 2009 m., 20 min., anglų k. titrai
Dvidešimties minučių dokumentinė juosta sukasi apie paprastą ir natūralų dalyką – mirtį. Bent jau tokia ji atrodo jaunos režisierės Aušros Linkevičiūtės kalbinamoms senyvo amžiaus kaimo moterims, be baimės, ramiai ir su šypsena demonstruojančioms savo laidotuvėms pasisiūtas sukneles. Tokie dalykai nesuprantami jaunajai kartai, bandančiai nustumti šią temą į šalį, skersakiuojančiai į tokį mamų ir močiučių požiūrį. „Tik ne su juoda“ – žvilgsnis į senatvę, savitas kaimo tradicijas, į pamažu kintančias vertybes ir madas. Filmuota Aukštaitijos nacionaliniame parke, trijuose kaimeliuose netoli Kaltanėnų.
Tai ne pirmas režisierės A. Linkevičiūtės darbas panašia tematika – ji yra sukūrusi kelis trumpametražius filmus apie senatvę, taip pat apie garsiąsias Highgate kapines.

Apdovanojimai
2009 m. – Londono tarptautinio studentų etnografinių filmų festivalio (Jungtinė Karalystė) apdovanojimas už geriausią filmą.

Apie režisierę:
Aušra Linkevičiūtė yra baigusi grafikos dizaino studijas Londono menų universitete, o šiais metais įgijo vaizdo antropologijos magistro laipsnį Londono universiteto Goldsmithso institute. Filmas „Tik ne su juoda“, baigiamasis jos darbas, šiemet buvo atrinktas į Amsterdame vykusį dokumentinių filmų festivalį „Beeld Voor Beeld“, taip pat į Londono tarptautinį dokumentinių filmų festivalį.

Filmo ištraukos:
Operatorius: Aušra Linkevičiūtė