Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1986

Tu gyvendamas džiaukis

Du levande
Režisierius: Roy Andersson

Švedija, Komiška drama, 2007 m., 94 min., švedų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, T
„Tu gyvendamas džiaukis“ – tai pasakojimas apie žmogišką būtybę, jos didybę ir menkumą, jos džiaugsmą ir liūdesį, pasitikėjimą savimi ir nerimą. Būtybę, kurią stebėdami norime ir juoktis, ir verkti. Tai tiesiog tragiška komedija arba komiška tragedija apie mus. Filme „:Tu gyvendamas džiaukis“ režisierius Roy Anderssonas suardo klasikinę filmo pasakojimo struktūrą ir pristato istoriją tarsi žmonių likimų mozaiką.
 
Apdovanojimai:
 
2007 m. – „Sidabrinio Hugo“ apdovanojimas už režisiūrą Tarptautiniame Čikagos kino festivalyje (JAV).
2007 m. – „Režisierių savaitės“ apdovanojimas Tarptautiniame Porto kino festivalyje „Fantasporto“ (Portugalija).
2007 m. – Georges‘o Delerue prizas kompozitoriui Benny Anderssonui Tarptautiniame Gento kino festivalyje (Belgija).
2007 m. – „Auksinio vabalo“ apdovanojimai už geriausią režisūrą, geriausią filmą ir geriausią scenarijų Švedijos kino apdovanojimuose (Švedija).
2007 m. – publikos apdovanojimas ir „Narcizo“ apdovanojimai už geriausią režisūrą ir geriausią tarptautinį filmą Tarptautiniame Nešatelio fantastinių filmų festivalyje (Prancūzija).
2008 m. – Šiaurės tarybos kino apdovanojimas (Helsinkis, Suomija).
 
Apie režisierių:
 
Roy Anderssonas gimė 1943 m. Geteborge, Švedijoje. Studijavo Švedijos kino instituto Kino mokykloje Stokholme (Švedija). Jo pirmasis pilnametražis filmas „Švediška meilės istorija“ (En kärlekshistoria, 1970) buvo nominuotas „Auksiniam lokiui“ Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija). Antrasis režisieriaus filmas „Giliapas“ (Giliap, 1975) buvo pristatytas Tarptautinio Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“ 1976-aisiais. Nuo 1975 m. R. Anderssonas sukūrė reklaminių vaizdo klipų, pelniusių net aštuonis „Auksinius liūtus“ Tarptautiniame kūrybiškumo festivalyje „Kanų liūtai“ (Prancūzija). 1981 m. įkūrė kino kompaniją „Studio 24“ ir ėmė kurti nepriklausomą kiną. Po dviejų trumpametražių filmų „Kažkas atsitiko“ (Någonting har hänt, 1987) ir „Šlovės pasaulis“ (Härlig är jorden, 1991), pelniusių prestižinių tarptautinių apdovanojimų, R. Anderssonas režisavo trečiąjį pilnametražį filmą „Dainos iš antro aukšto“ (Sånger från andra våningen, 2000), apdovanotą specialiuoju žiuri prizu Tarptautiniame Kanų kino festivalyje (Prancūzija). „Tu gyvendamas džiaukis“ – ketvirtasis ir naujausias režisieriaus pilnametražis filmas. Jo darbų retrospektyvos pristatytos 2009 m. Niujorko modernaus meno muziejuje (MoMA) (JAV) ir 2011 m. „Filmfest München“ kino festivalyje (Miunchenas, Vokietija). Tituluojamo absurdo meistru ir grotesko genijumi režisieriaus darbai išssiskiria savo ekspresyvia stilistika.
Scenarijus: Roy Andersson

Operatorius: Gustav Danielsson

Muzika: Benny Andersson

Vaidina: Jessica Lundberg, Elisabet Helander, Björn Englund, Leif Larsson, Ollie Olson, Kemal Sener, Håkan Angser, Birgitta Persson, Gunnar Ivarsson