Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1956

„Turning“ su „Anthony and the Johnsons“

“Turning“ featuring Anthony and the Johnsons
Režisierius: Charles Atlas, Antony Hegarty

JAV, Danija, Dokumentika, 2011 m., 78 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

„Turning“ su „Antony and the Johnsons“ – tai muzikinis dokumentinis filmas, fiksuojantis pripažinimą pelniusį „Antony and the Johnsons“ ir Charleso Atlaso multimedijų performansą tuo pačiu pavadinimu. Pasirodymas jungia dainininko Antony užburiančiai jausmingas dainas ir Ch. Atlaso kurtus hipnotizuojančius vaizdus, fiksuojančius 13 nepaprastų moterų, kurios taip pat pasirodė ant scenoje besisukančios pakylos. Šios moterys, kaip ir pats Antony, nėra lengvai apibūdinamos. Androginiškos, translytės, su makiažu ar be jo, jos visos spinduliuoja sunkiai iškovotą žmogiškumą. Tyrinėjantis tapatybės, transcendencijos ir prasmės atradimo temas, filmas „Turning“ su „Antony and the Johnsons“ perteikia intymius kinematografiškus išgyvenimus. Pokalbiai su pasirodyme dalyvaujančiomis moterimis suteikia galimybę pažvelgti į jų įspūdingą kelią, pilną sunkumų ir vilties.

Apie režisierius:

Charlesas Atlasas gimė 1958 m. Sent Luise, Misūryje, JAV. Nuo 1971 m. aktyviai dirba kaip kino kūrėjas ir videomenininkas. Sukūrė daugiau kaip 60 kino filmų ir video: apdovanojimų pelniusių dokumentinių filmų, novatoriškų medijas ir šokį jungiančių kūrinių su amerikiečių choreografu Merce‘u Cunninghamu, vaizdo instaliacijų, videomeno kūrinių. Jis taip pat atliko performansų, dirbo dekoracijų, kostiumų, apšvietimo dizaineriu. Jo instaliacijos eksponuotos Whitney Amerikos meno muziejuje, Modernaus meno muziejuje MoMA (abu Niujorke, JAV), Tate Modern galerijoje (Londonas, Jungtinė Karalystė) ir Pompidou centre (Paryžius, Prancūzija). Garsiausi filmai: „Sveikinimai naujajam puritonui“ (Hail The New Puritan, 1986), „Merce‘as Cunninghamas: gyvenimas šokyje“ (Merce Cunningham: A Lifetime of Dance, 2000), „Leigh Bowery legenda“ (The Legend of Leigh Bowery, 2002).
Antony Hagerty gimė 1971 m. Čičesteryje, Jungtinėje Karalystėje. 1990-aisiais jis atvyko į JAV, studijavo eksperimentinį teatrą Niujorko universitete. 1992 m. įkūrė performansų kolektyvą „Blacklips“ir rengė pasirodymus Niujorko klubuose ir meninėse erdvėse. 1998-aisiais Antony įkūrė grupę „Antony and the Johnsons“, tais pačiais metais išleido debiutinį albumą, o 2005–2012 m. – dar keturis sėkmingus albumus. Antony ir Charleso Atlaso bendras darbas – performansas „Turning“ su „Antony and the Johnsons“ – pirmąkart parodytas 2004 m. Niujorke, o 2006-aisiais gastrolėse pristatytas ir Europoje.
 

Operatorius: Gavin Elder

Muzika: Antony Hegarty