Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1899

Tvirti pečiai

Des épaules solides
Režisierius: Ursula Meier

Šveicarija, Prancūzija, Belgija, Drama, 2002 m., 96 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V
Kol jos bendraamžiai vaikšto į pirmuosius pasimatymus ir pirmąkart pasigeria, Sabina (Louise Szpindel) kryptingai siekia vieno tikslo – tapti geriausia sportininke. Jos kasdienis uždav inys yra nuolat tobulinti fizinius gebėjimus, nesvarbu, kokia kaina. Sporto mokyklos, kurioje mokosi, reikalavimai jai ima darytis per lengvai įvykdomi. Ieškodama iššūkių, Sabina ima varžytis su vaikinais, tačiau nesuvokia, kad tai gali turėti skaudžių fizinių ir emocinių pasekmių. Kūnas nėra mašina. Jo galimybės ribotos, jis turi savo paslapčių, silpnybių ir bet kurią akimirką gali nustoti veikęs... Nors Sabinos žodyne nėra žodžio „nesėkmė“, taip elgdamasi ji rizikuoja prisišaukti nelaimę. Filmas „Tvirti pečiai“, sukurtas kaip televizijos filmas TV kanalo „Arte“ serijai „Vyriška-moteriška“ (Masculin Féminin), – tai minimalistinė, įtempta drama apie maniją ir jos pavojus.
 
Apdovanojimai:
 
2002 m. – „Richemond“ apdovanojimas geriausiai aktorei, „Titra-Film SA“ apdovanojimas ir „TV5“ apdovanojimas už geriausią frankofonišką filmą Tarptautiniame kino festivalyje „Festival Tous Ecrans“ (Ženeva, Šveicarija).
Scenarijus: Ursula Meier, Frédéric Videau

Operatorius: Nicolas Guicheteau

Vaidina: Louise Szpindel, Jean-François Stévenin, Guillaume Gouix, Dora Jeema, Nina Meurisse, Anne Coesens, Max Rüdlinger, Jean-Pierre Gos