Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2914

Užmaršties eilės

Los Versos del Olvido
Režisierius: Alireza Khatami

Prancūzija, Vokietija, Olandija, Čilė, 2017 m., drama, 92 min., ispanų k. su lietuviškais subtitrais, N-16

„Užmaršties eilės“ – magiškojo realizmo įkvėpta drama, žiūrovus nukelianti į Jorge Luis Borges novelių pasaulį. Senyvas atokaus morgo prižiūrėtojas prisimena viską, išskyrus vardus. Jis prižiūri savo mylimas gėles ir padeda artimiesiems rasti  mirusiuosius . Po gretimame mieste įvykusio protesto policijai šiame morge suslėpus aukas, jam į rankas patenka nežinomos jaunos moters palaikai.   Šios moters laidotuvės virsta fantasmagorine odisėja su mistišku duobkasiu, renkančiu mirusiųjų istorijas, sena moterimi, ieškančia prarastos dukters, ir katafalko vairuotoju, persekiojamu praeities šmėklų... Anot filmo režisieriaus Alirezos Khatami, augusio Irano ir Irako karinio konflikto metu, „Užmaršties eilės“ – tai tikrų įvykių įkvėpta istorinės amnezijos, atminties politikos ir užmaršties refleksija, atiduodanti duoklę tiems, kurie kovoja už pamirštųjų atminimą.

Apdovanojimai:

2017 m. – „Orizzonti“ konkursinės programos geriausio scenarijaus apdovanojimas, Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas, „Interfilm“ apdovanojimas, Tarptautinis Venecijos kino festivalis (Italija).

Apie režisierių:

Režisierius, scenaristas ir prodiuseris Alireza Khatami gimė 1980 metais Irane. Khatami filmai meta iššūkį ribai tarp realybės ir fantazijos bei su tamsiu humoru ir sąmojingumu tyrinėja atminties, traumos ir tapatybės naratyvus. Režisierius yra dirbęs su tokiais Irano kino režisieriais kaip Asghar Farhadi, o vėliau studijavo Malaizijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujausiojo Khatami trumpametražio filmo „Pono Čango naujas adresas“ (Mr. Chang‘s New Address, 2013) premjera vyko Kanų kino festivalyje. „Užmaršties eilės“ – pilnametražis Khatami debiutas, rodytas Venecijos, Toronto, Busano, Čikagos, Sao Paulo bei kituose tarptautiniuose kino festivaliuose. Šiuo metu režisierius dėsto Čikagos DePaul universitete.

Scenarijus: Alireza Khatami

Operatorius: Antoine Héberlé

Vaidina: Juan Margallo, Tomás del Estal, Manuel Morón, Itziar Aizpuru, Julio Jung, Gonzalo Robles